Luiten útočí na druhý domácí titul. Vede však Wiesberger

Joost Luiten

Ke druhému titulu z domácího prostředí má nakročeno Nizozemec Joost Luiten. Na 36 jamkách turnaje KLM Open ještě nezahrál jediné bogey a dělí druhé místo. Na vedoucího Rakušana Bernda Wiesbergra ztrácí jedinou ránu.

Luiten už jeden domácí triumf vybojoval. Před třemi lety v play-off udolal španělskou legendu Miguela Ángela Jiméneze. Nyní bojuje o druhý primát.

A souboj o trofej z KLM Open rozehrál velice dobře. Po prvním kole měl na kontě sice jen dva údery pod par, v pátek se ale rozjel a po rundě bez chyby zahrál -7. Celkově je pak na -9.

Luitena hnaly za dobrými výsledky i davy diváků. "Je tu senzační atmosféra. Nejen pro mě, ale i pro mé spoluhráče,” pochvaloval si průběžně dělený druhý muž leaderboardu.

Nad ním už je jen jediný golfista. Rakušan Bernd Wiesberger po pomalejším rozjezdu, kdy na jedničce a trojce zahrál bogey, zapnul a sedmi birdie srazil páteční výsledek na -5. 

Stejně zahrál i ve čtvrtek a spolu s Luitenem a Angličanem Markem Fosterem budou sobotní kolo uzavírat v posledním flightu.

Průběžné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení