Světové žebříčky "u ledu", hráči nepřicházejí o uhrané body

OWGR

Až do odvolání byly "zamrazeny" profesionální světové golfové žebříčky. Jak mezi muži, tak ženami tedy v nejbližších týdnech nebude až do odvolání docházet k žádnému pohybu.

Na vině je celosvětová pandemie koronaviru COVID-19, která donutila k pozastavení prakticky veškerých globálních sérií. Některé menší lokální se sice hrají dál, ale z těch stejně nelze získat body do světového pořadí.

Až do odvolání se tak nebudou každý týden přepočítávat jak mužský profesionální žebříček (Official World Golf Ranking), tak ten ženský (Role Rankings). Jejich poslední přepočet tedy proběhl k neděli 15. března. 

"Řídící orgány OWGR a WWGR se rozhodly zamrazit pořadí k 11. týdnu a budou nadále pokračovat v monitorování dopadu koronaviru COVID-19," stojí ve společném prohlášení obou organizací.

Žebříčky fungují na dvouleté bázi, kdy uhrané body po určitém čase přicházejí o svou cenu, která podle přesně daných koeficientů klesá. To ale nyní neplatí a hráči o body přicházet nebudou, protože nemají možnost si je uhrát na turnajích, které jsou hromadně rušeny či odkládány.

Rory McIlroy se tak nemusí bát, že by přišel o své postavení světové jedničky, když na něho dotírají Jon Rahm a Brooks Koepka. To samé platí mezi ženami o Jin Young Ko, která je první před Nelly Kordou.

Z českých golfistek je na tom nejlépe samozřejmě Klára Spilková, které patří 240. příčka. Mezi muži je na tom nejlépe Ondřej Lieser (571.).

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení