DJ válí a slaví letos už třetí titul! Dojde si pro 10 milionů dolarů?

Dustin Johnson

Letním golfový králem je Dustin Johnson. Americký ranař si za poslední čtyři měsíce připsal už třetí velké vítězství, když si v neděli došel pro titul na BMW Championship. Před velkým finále FedEx Cupu se tak v jeho pořadí posunul na první místo.

Johnson si před TOUR Championship, který se hraje v příštím týdnu v Atlantě, vytvořil nejlepší pozici pro zisk šeku na 10 000 000 dolarů. Ten si z East Lake odnese šampion sezony a favoritem je aktuálně právě DJ.

Ten prožil v Crooked Stick Golf Clubu parádní týden. V druhém kole vytvořil rekord hřiště (63, -9), čímž sám sebe nasměroval k vítězství.

Došel si pro něj v neděli, kdy si polepšil o dalších pět ran a s celkovým skóre -23 za sebou nechal o tři rány Angličana Paula Casey, který skončil druhý v druhém týdnu po sobě.

Třetí skončil o další tři rány zpět další Američan Robert Castro, hráči na děleném čtvrtém místě už ztratili na DJe propastných jedenáct ran.

"Užívám si, když mě ostatní nahánějí a musím zahrát skutečně dobré rány, když je to potřeba. Cítím, že v posledních několika případech, když jsem byl v takové pozici, jsem hrál skvělý golf a dotáhl to," pochvaluje si Johnson.

Jaké případy má na mysli? Především červnové US Open, na kterém získal svůj první major titul, a pak také červencový WGC-Bridgestone Invitational. I na dalších turnajích však hrál parádní golf.

"To, že jsem konečně vyhrál svůj první major, pro mě byl nakopávák do zbytku roku," přiznává DJ, že z něho konečně spadlo velké břímě.

Aktuálně je největším favoritem nejen na vítězství ve FedEx Cupu, ale také na zisk ocenění Hráč roku. To až do teď vlastně nemělo favorita, díky třetímu velkému titulu se jím ale Johnson stal. Vedle toho skončil letos na PGA Tour. hned čtrnáctkrát z 21 případů v TOP 10.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola:

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení