Bubba musí čekat! Na Ryder Cup jedou Fowler, Kuchar a Holmes

Davis Love III

Americký kapitán Davis Love III povolal v pondělí do zbraně trojici Rickie Fowler, Matt Kuchar a J.B. Holmes, která se tak zúčastní letošního Ryder Cupu. V týmu tak stále není Bubba Watson! Posledního hráče doplní Američané za dva týdny.

Už nyní ale budí americká soupiska hrůzu. O to větší s ohledem na to, že v evropském výběru musí kapitán Darren Clarke počítat se šesti nováčky.

Američané budou na přelomu září a října na domácí půdě v Hazeltine favoritem. A to i přesto, že v posledních třech duelech s Evropou prohráli a z posledních deseti uspěli jen dvakrát.

Už dříve si místo v týmu zajistilo díky dlouhodobé kvalifikaci osm hráčů - Dustin Johnson, Jordan Spieth, Phil Mickelson, Patrick Reed, Jimmy Walker, Brooks Koepka, Brandt Snedeker a Zach Johnson.

Nyní je Love doplnil o Fowlera, Kuchara a Holmese. Nejedná se příliš velké překvapení a to i přes absenci Watsona, který tak musí doufat v poslední divokou kartu. Tu Love udělí po TOUR Championship.

Fowler sice v posledních měsících neoplývá skvělou formou a během dvou účastí v Ryder Cupu nevyhrál jediný zápas (0-3-5), ale je i díky své image a oblíbenosti mezi hráči nedílnou součástí týmu.

Kuchar pak byl u všech tří poslední amerických proher, vždy však odvedl solidní výkon. Před čtyřmi roky v Medinah měl dokonce pozitivní bilanci (2-1-0), Evropané ale v nedělních singlech předvedli zázračný obrat.

Holmes pak má na svém kontě jedinou rydercupovou účast, jako jeden z mála Američanů ale může říci, že ještě nepoznal týmovou porážku. Byl totiž u vítězství ve Valhalle v roce 2008.

Na závěrečnou divokou kartu čeká řada zájemců, mezi nejžhavější favority patří Bubba Watson, Daniel Berger, Justin Thomas, Kevin Kisner a Ryan Moore. Všichni letos na PGA Tour vyhráli a všichni se v příštím týdnu ukážou na TOUR Championship. Právě po něm proběhne finální volba.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení