Mickelson: Pro Ryder Cup máme detailní plán, pomáhal i Woods

Phil Mickelson

Jak to tak vypadá, složení amerického rydercupového týmu pro letošní souboj s Evropou bylo jasné už před posledním turnajem BMW Championship. Vyplývá to alespoň ze slov Phila Mickelsona, který se rozhovořil jen pár hodin předtím, než kapitán Davis Love III odhalí tři divoké karty. Čtvrtou si nechá až po TOUR Championship.

Podle Mickelsona prý už bylo rozhodnuto. A to hlavně proto, že oproti předešlým týmům má tento skutečně detailní herní plán. S ničím se nebude čekat na poslední chvíli.

"Víme, kdo s kým a kdy bude hrát," prozradil Mickelson, který si jako jeden z osmi Američanů zajistil účast v Hazeltine skrze kvalifikaci. Další tři jména odhalí v pondělí dopoledne amerického času kapitán Davis Love III.

V napětí je řada hvězd. V týmu zatím nejsou Bubba Watson, Rickie Fowler, Matt Kuchar, J.B. Holmes nebo Jim Furyk. Na svou šanci pak čekají třeba Justin Thomas nebo Daniel Berger.

Třeba Fowler pak musí doufat, že aktuální forma nebude až tak rozhodovat. Populární Američan totiž nehraje lépe než jeho konkurenti a ani se nepředstaví na finále FedEx Cupu v Atlantě. V jeho prospěch ale hraje oblíbenost jak mezi hráči, tak fanoušky.

A snad i v očích Tigera Woodse, který měl jako asistent kapitána při stavbě týmu výrazné slovo.

"Jsem nadšený z toho, jak si s tím poradil. Až nemohu uvěřit naší debatě z tohoto týdne - jak detailně měl vybrané páry do čtyřher, všechny různé možnosti i hráče," řekl Mickelson na adresu Woodse.

Ten vzal svou nehrající úlohu podle všeho hodně vážně: "Neřešil pouze jaké zápasy bude kdo hrát, ale v jakém pořadí. Dal nám skutečně dobrý plán, který bylo lehké přijmout a navázat na něj. Byl jsem ohromen."

I Mickelson ale přiznal, že i když už je nyní podle všeho jasno o všech čtyřech divokých kartách, tu závěrečnou Američané oznámí až za dva týdny po TOUR Championship. A že v případě, že někdo z hráčů pod čarou zazáří, dostane se do týmu.

"Pouze v případě, že někdo bude skutečně ve velké formě. Stále jsme připraveni zařadit někoho, s kým zatím nepočítáme," řekl jasně Mickelson.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení