Překonal i nejdivočejší sny. DeChambeau slaví a míří na PGA Tour

celá fotogalerie (11) » Bryson DeChambeau

Touží po ní všichni, ale jen 25 hráčů, kteří v těchto týdnech bojují v Web.com Tour Finals na ni dosáhne. Oním pokladem je karta na PGA Tour. Bryson DeChambeau už může být v klidu. Nejprestižnější americkou sérii si po vítězství na DAP Championship zahraje.

Ještě na jaře amatér DeChambeau si výhrou ve čtyřčlenném play-off úvodního turnaje Web.com Tour Finals zajistil také šek na 180 000 dolarů (asi 4,3 milionu korun).

Podstatnější však je, že se příští rok bude moci měřit s nejlepšími hráči na PGA Tour. Jedna z 25 karet, které ještě druhá zámořská soutěž udělí, připadne právě americkému hráči.

“Ach můj bože, to je úžasné. To překonalo i mé nejdivočejší sny. Jsem tak nadšený,” slavil poté, co v Canterbury Golf Clubu triumfoval po dramatickém play-off.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (11)

Na jeho první jamce zahrál birdie, čímž ze hry vyřadil hned dva konkurenty. Z trojice Julian Etulain, Nicholas Lindheim a Andres Gonzales pokračoval v rozstřelu s DeChambeauem jen poslední.

A i ten nakonec ostrouhal.

“Všichni tito hráči by mohli hrát na PGA Tour. Je to jen o tom, to dokázat. Zůstat trpělivý, provádět rány. To je naštěstí to, čeho jsem byl nyní schopný,” prohlásil De Chambeau.

Ostatně Etulain s Lindheimem si kartu na příští sezonu mají. Zajistili si ji díky umístění v základní části Web.com Tour.

Teď se k nim připojil i někdejší univerzitní a amatérský americký šampion. Od října tak dostane příležitost ukázat své umění i mezi golfovou elitou.

S nejlepšími se zatím měřil jen párkrát. Na Masters, ještě jako amatér, skončil dělený 21., na US Open pak už coby profesionál obsadil dělenou 15. příčku. Nejlepším umístěním na PGA Tour pak je čtvrté místo z letošního RBC Heritage, které získal při debutu mezi profíky.

I na dalších turnajích však bude mít DeChambeau motivaci. Nejlepší hráč money listu Web.com Tour Finals po všech čtyřech podnicích získá místenku na příští ročník The Players.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení