Mrůzek zahrál eagle i sněhuláka, v q-school si výrazně polepšil!

Filip Mrůzek

Přesně takové druhé kolo Filip Mrůzek v první fázi q-school potřeboval! V německém Fleesensee si ve středu polepšil o tři rány a posunul se na dělenou 21. příčku. Právě kolem dvacítky hráčů pak postoupí do druhé fáze.

Mrůzkovi se první kolo nepovedlo, ztratil v něm dvě rány a nabral lehkou ztrátu. V druhém kole tak potřeboval zabrat, aby se mu postupová místa nevzdálila. A přesně to se Mrůzkovi podařilo.

Tentokrát startoval na jedničce a byl to báječný vstup do kola, když si hned na dvojce a čtyřce připsal dva berdíky. Když pak zahrál na čtyřparové šestce eagle a na osmičce přidal další birdie, byl už na skóre -5 pro kolo.

Pak sice přišlo výrazné zaváhání na pětiparové devítce, na kterou potřeboval jediný Čech, který prošel letos na D+D REAL Czech Masters cutem, osm ran, ale výrazně ho to pro zbytek kola nepoznamenalo.

Sice hned na desítce zahrál ještě bogey, ale ve zbytku kola už nechyboval a díky dalším dvěma birdie na jamkách 12 a 16 se posunul zpět výrazněji pod par, konkrétně o tři rány.

Celkově je tak Mrůzek po 36 odehraných jamkách na skóre -1 a v průběžném pořadí si polepšil o dvacet míst na dělenou 21. pozici.

Druhému Čechovi ve startovním poli se druhé kolo nepovedlo. Amatér Allan Jírek poztrácel na hřišti devět ran a s celkem jedenácti ranami nad par hřiště je daleko od postupových pozic (T70).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Finálové kolo na Shaikh Maktoum Dubai Open se vůbec nepovedlo Danielu Suchanovi. Ten zahrál ve středu za 82 (+10) a s celkovým skóre +15 obsadil dělenou 51. příčku.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení