Woods nadějí pro Turecko, má pomoci zapomenout i na Islámský stát

Tiger Woods

Když Tiger Woods oznámil, že při svém návratu k soutěžnímu golfu zamíří také do Turecka, bylo to pro mnohé překvapením. V zemi, kde už v minulosti hrál, ale o něho stáli enormně. I kvůli tomu, aby do Turecka přinesl zase trochu úsměvů.

Jedním z hlavních hybatelů v námluvách Turkish Airlines Open s Tigerem Woodsem byl Chubby Chandler. Ten coby zakladatel společnosti International Sports Management, která za tureckým turnajem European Tour stojí, s Woodsem jednal dlouhé měsíce. 

"S Markem Steinbergem (Woodsův agent) jsme mluvili snad tři nebo čtyři měsíce o šanci, že by byl Tiger na konci roku připraven hrát," přiznal Chandler pro zámořský Golf Channel.

Bývalý první hráč světa už v Turecku hrál v roce 2013, kdy skončil dělený třetí. Už tehdy se jednalo o jeden z turnajů v rámci Final Series European Tour, která měla tehdy čtyři turnaje.

Cirkus se blíží. Získá Tiger major, nebo skončí?
Vsaďte si na legendu

Letos na hráče čekají poprvé pouze tři turnaje, když turecký je ten první a hrát se bude od 3. do 6. listopadu.

"Tiger si hru v Turecku vždy velmi užíval. Nejsou zde žádné koktejlové párty a ví, že o něho bude postaráno," řekl Chandler, který připustil, že Woods dostane startovné. Jeho výši však neodhalil.

Pro Turecko ale bude podle Chandlera Woodsova účast nevyčíslitelná. Především s ohledem na pokračující válku s Islámským státem v Sýrii ale i další problémy, které zemi v poslední době sužují.

Poslední hráč pro Ryder Cup?
Může to být Tiger Woods, říká Kuchar

"Že u nás bude Tiger hrát, bude mít velký dopad, hlavně na zájem z Ameriky. Je to něco, co potřebujeme. Velkou věc spojenou s Tigerem, Turecko potřebuje nějaké dobré zprávy," dodal Chandler.

Woods se poprvé po více než roční pauze objeví na hřišti v polovině října v Kalifornii na Safeway Classic, úvodním turnaji nové sezony PGA Tour.

Pokud ho tedy Davis Love III nevezme na Ryder Cup...

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení