Golfová revoluce už v únoru! European Tour představí World Super 6

European Tour

Ještě nedávno to byly pouze spekulace, ale nyní je jasné, že golf čeká malá revoluce. Už za necelého půl roku v polovině února 2017 spatří světlo světa nový formát golfových turnajů pod názvem World Super 6. Hrát se bude v rámci European Tour v australském Perthu.

Celý název turnaje bude World Super 6 Perth a až do třetího kola nepůjde o nic nového. Plné startovní pole rozdělí po druhém kole cut. Po třetím však přijde další pro 24 nejlepších. Ti se pak v neděli utkají ve speciální vyřazovací šestijamkové jamkovce o titul!

Finálové kolo tak bude ve znamení pavouka, ve kterém budou hráči postupovat až do velkého finále.

Pokud bude po šesti jamkách jakéhokoliv zápasu skóre nerozhodné, na řadu přijde speciálně vytvořená 90metrová jamka využívající green osmnáctky. Když nerozhodne ani ta, vrátí se hráči znovu na její týčko a utkají se v soutěži nearest to the pin. Kdo skončí svou první ranou blíže jamce, postupuje dál, v případě finále vyhrává celý turnaj.

"Tím, že spouštíme World Super 6 Perth, se jedná o úžasný den pro mezinárodní golf. Bude to golfový turnaj, který změní pohled lidí na golf," věří Brian Thorburn, CEO PGA of Australia a PGA Tour of Australasia, která bude turnaj spolupořádat.

Thorburn doufá, že golf se touto novinkou více přiblíží lidem: "Kriket má Twenty20, Netball má Fast 5, ragby má svou sedmičkovou variantu a golf má nyní World Super 6 Perth."

Je jasné, že v celé akci je výrazně zainteresován Keith Pelley, šéf European Tour. Ten už dlouho volá po tom, že golf potřebuje najít kratší formát, díky kterému bude mít šanci zaujmout širší sportovní publikum. To často namítá, že u dlouhých golfových přenosů usíná.

"Jsme rádi, že můžeme být tohoto turnaje součástí, protože věříme tomu, že golf potřebuje nové a inovativní formáty," říká jasně Pelley, který by také rád povolil na golfu hudbu nebo trochu odlehčený styl oblékání.

Jestli se nová podoba golfového turnaje přesune i za hranice Austrálie, ukáže až čas. Zatím se ale bude konat pouze v Lake Karrinyup Country Clubu a to konkrétně od 16. do 19. února příštího roku.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení