Mrůzek si v q-school opět polepšil, čeká ho dramatické finále

Filip Mrůzek

Další zlepšení o dvě rány a pět příček na dělené 16. místo zaznamenal v německém Fleesensee Filip Mrůzek. Před finálovým kolem turnaje první fáze q-school se tak konečně posunul na postupové příčky. V pátečním finále ale bude mít co dělat, aby svou pozici udržel.

Do druhé fáze postoupí z Německa hráči na nejhůře děleném 19. místě. Takže aktuálně je Mrůzek s celkovým skóre -3 mezi posledními, kteří by si mohli začít zajišťovat letenky a ubytování do Španělska, kde se druhá fáze začátkem listopadu odehraje.

Ti, kteří jsou na tom jen o jedinou ránu hůře jsou se skóre dvě rány pod par na dělené 22. příčce a už by měli smůlu. Před hráči je však ještě závěrečných 18 jamek, ve kterých se rozhodne.

A Mrůzek bude muset podle všeho zopakovat svůj výkon z posledních dvou kol. V tom prvním se mu nedařilo a skončil dvě rány nad parem. Ve druhém se z toho však oklepal, a přestože zahrál ve středu sněhuláka, polepšil si o tři rány.

TAKTO bude vypadat nové hřiště,
které staví Babiš na Čapím hnízdě

Ve čtvrtek pak zatím předvedl na turnaji nejvyrovnanější výkon. K pěti berdíkům přidal tři bogey, polepšil si o dvě rány na skóre -3 a posunul se tak poprvé na postupová místa.

Druhý Čech na turnaji, amatér Allan Jírek, je po třetím kole definitivně ze hry, když i přes eagle na dvanáctce zahrál hrozivé skóre 84 ran (+12) a s celkem třiadvaceti ranami nad par hřiště je na posledním místě (T78). Cutem do finálového kola prošlo jen 49 nejlepších hráčů.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení