Každá změna bolí, ale golf nový formát potřebuje

Fanoušci

Měnit zavedené pořádky není jednoduché. O to více v tak konzervativním prostředí, jakým je golf. Na druhou stranu, kdo dnes nejde s dobou, může mít za pár let smůlu. A European Tour už v lehce smolném období je, takže se není čemu divit, že koná. A koná dobře.

To bylo křiku, když před rokem zavedla slavná NHL prodloužení 3 na 3. Stačilo pár zápasů a fanoušci šíleli nadšením. Nebo když v ragby přišli se sedmičkovou variantou. Staromilci kroutili hlavou, ale úspěch podpořený olympiádou je nepopiratelný.

Nyní je rozdělené golfové prostředí - Hrát golf na šest jamek? Co proboha blázníte! Naopak, skvělá myšlenka, jak hru zatraktivnit!

Ať už patříte do kterékoliv skupiny, je zbytečné dělat předčasné závěry. Hodnotit budeme moci až 19. února, kdy si poprvé v rámci finálového kola World Super 6 Perth všichni vyzkouší, jak to vlastně (ne)funguje.

Jedno je ale jisté už nyní - golf určitou změnu v dnešní hektické době potřebuje. Když rapidně roste u hráčů zájem po golfu na devět nebo dvanáct jamek místo klasické osmnáctky, dá se předpokládat, že podobně tomu bude u diváků.

Golfové přenosy jsou totiž skutečně dlouhé a jen ti největší fajnšmekři je vydrží sledovat od začátku do konce. A to jde do televize o víkendu jen to nejzajímavější!

Přímo na hřišti, pokud zrovna nehraje váš oblíbený hráč na skóre +5 daleko od těch nejlepších, je dopoledne ve většině případů naprosto nezajímavé. Atraktivnost přichází s odpolednem, když to nejdůležitější se odehrává na druhé devítce těch nejlepších.

A teď si představte, že ty druhé devítky dostanete v neděli třeba hned čtyři. Dvě dopoledne před obědem, dvě po něm.

Na hřišti se bude stále něco dít. Je jedno, jestli bude devět ráno, poledne nebo čtyři odpoledne. A hlavně, budou tam pořád ti nejlepší.

Občasní nebo začínající golfoví fanoušci se pak nebudou nudit nezáživnou mezihrou. Neustále o něco půjde, skutečně každá rána bude rozhodovat o tom, jestli ještě za dvě hodiny budete v turnaji. Zase jiná golfová zkušenost, nový adrenalin.

Jestli stále kroutíte nad plánovanou novinkou hlavou, je potřeba si uvědomit, že zatím jde o jeden týden v roce. Možná jich po očekávaném úspěchu přibude víc, ale bude se jednat o minoritu mezi turnaji.

Masters, British Open a další nejslavnější golfové akce nikdo nemění. Pouze dává alternativu, aby každý týden nebyl stejný. V případě European Tour pro nezaujatého sportovního fanouška stejně nudný.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení