Uff! Mrůzek hrál skvěle, pak zazmatkoval. Do 2. fáze q-school ale postoupil

Filip Mrůzek

Ještě po dvanácti jamkách finálového kola to vypadalo, že se Filip Mrůzek nebude muset v úvodní fázi letošní q-school na nikoho spoléhat. Jenže kolaps v závěru ho mále vyřadil ze hry! Nakonec ale do druhé fáze prošel, z posledního postupového místa!

Do druhé fáze postupovali z německého Fleesensee hráči na nejhůře na děleném 19. místě. Mrůzek byl před finálovým kolem dělený šestnáctý a v jeho průběhu si to namířil do elitní desítky. Začal totiž fantasticky.

Hned na druhé jamce zahrál birdie, další dvě přidal v závěru na jamkách 8 a 9, a když přidal na dvanáctce eagle, byl na skvělém výsledku -5 pro kolo. V tu chvíli dokonce mohl pomýšlet na to, že by s trochou štěstí mohl zopakovat své loňské vítězství.

Jenže místo toho přišel strach o postup...

Mrůzek totiž z ničeho nic začal chybovat. Double bogey na tříparové 13 ještě až tak velkým problémem nebylo, když ale ztratil další tři rány na posledních dvou jamkách (bogey 17, dabláč 18), problémy byly na světě.

Když totiž došel nejlepší český golfista uplynulé sezony do klubovny (par, celkově -3), objevilo se u jeho jména T20. Tedy dělené dvacáté místo. Nejen on v tu chvíli potřeboval, aby si někdo z hráčů nad ním pohoršil.

Stalo se.

Hned v následujícím flightu si totiž německý amatér Nicolai von Dellingshausen o ránu pohoršil, klesl ze skóre -4 před finálovým kolem na -3 a bylo hotovo. Hranice na tomto výsledku se posunula na T19 s tím, že zespod už se nikdo reálně vyšvihnout výše nemohl.

Mrůzek tak mohl začít slavit postup do druhé fáze kvalifikační školy European Tour, která se bude hrát začátkem listopadu ve Španělsku. Kolik krajanů se k němu připojí, bude jasné v nejbližších týdnech.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení