Šebrle si chválí spolupráci s Mrůzkem. Chce najít více času na trénink

Roman Šebrle

Před třemi lety přešel od desetiboje ke golfu. Před necelými dvěma roky se stal z amatéra profíkem. Nyní pomalu uzavírá druhou profesionální sezonu a tvrdí: "Posun tam je."

Olympijský vítěz v desetiboji z Atén patří k mediálně nejznámějším jménům českého golfu. Už jeho nástup do světa greenů a fairwayí vzbuzoval velké emoce.

Ale Šebrle je nejen vděčným hráčem pro reklamní materiály. Snaží se i na hřišti. Letos znovu navázal spolupráci s trenérem Petrem Mrůzkem a pochvaluje si, jak se díky tomu jeho hra lepší.

“Spolupráce s trenérem mi vyhovuje. Petr je skvělý a věnuje se mi. Je vidět, že má radost z toho, jak se posouvám,” kvituje Šebrle.

Přesto stále nepatří mezi absolutní špičku českého golfu. Na vině jsou hlavně nevyrovnané výkony na domácích turnajích. “Jsou dané mojí povahou. Když už o nic nejde, začnu riskovat a turnaj vyhodím. Takže se musím naučit bojovat dál,” vysvětluje.

Zkrotit tak driver

Jeho přípravu omezují i další povinnosti, kvůli kterým má méně času na trénink. To by chtěl do budoucna zlepšit. A zapracovat chce také na hře driverem, která mu dělá potíže. “Pořád mám úlety typu voda, což mi přinese tři rány navíc. Takže když zkrotím driver, mohlo by to být lepší,” doplňuje.

Sezonu jako takovou zatím ještě hodnotit nechce. I proto, že do jejího konce odehraje ještě tři turnaje včetně nového Prague Golf Masters na Zbraslavi a kvalifikace na Pro Golf Tour v německém Salzkottenu.

“Na kvalifikaci se těším. Hřiště mi vyhovuje. Neměl bych na něm vzít driver do ruky. Loni jsem tam byl, pršelo a byly asi dva stupně, letos čekám, že tam bude stejně. Doufám, že to letos bude výsledek lepší,” připomněl Šebrle loňské skóre +9, kterým si plnou kartu na sérii nezajistil.

Spory v golfu? Posun dolů

Krátce po Pro Golf Tour se Šebrle představí i na domácím turnaji Prague Golf Masters, který se hraje o milionovou dotaci.

“Na Zbraslavi trénujeme, ale zároveň je to krásné a nevyzpytatelné hřiště. Jsou na něm zóny, kde nemusím míč najít. Což se mi občas stane. Můžu zahrát výborně, ale i hůře,” zhodnotil.

Co ho na průběhu letošní sezony mrzelo, byly rozepře mezi českou PGA a promotérskou společností Czech One. Česká PGA totiž loni v zimě vypověděla druhé jmenované smlouvu na pořádání turnajů domácí série Czech PGA Tour.

“Jako profík vidím, že turnaje v rámci Czech PGA Tour pod vedením Czech One byly naprosto skvělé, túra byla dlouhá. Letos jsem zaznamenal nedorozumění mezi českou PGA a Czech One. Myslím, že se to dotklo obzvlášť nás golfistů, kteří hrajeme české turnaje. Byl to posun dolů,” prohlásil Šebrle.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení