Woods může mít na Američany při Ryder Cupu špatný vliv, myslí si Westwood

Lee Westwood a Tiger Woods

Už jen pár dní zbývá do letošního Ryder Cupu a dá se tak očekávat, že pomalu ale jistě začnou létat vzduchem slovní přestřelky. První z nich se dost možná snaží rozdmýchávat Lee Westwood, který si není jistý pozitivním dopadem přítomnosti Tigera Woodse na americký tým.

Zatímco Woods na 99,9 procent bude v americkém týmu chybět coby hráč a bude v Hazeltine pouze v roli asistenta, Westwood si Ryder Cup zahraje už podesáté. Od roku 1997 na evropské straně nechyběl a díky divoké kartě kapitána Darrena Clarka tomu bude v centru dění i letos.

Westwood tak mohl přihlížet americkému trápení v posledních 20 letech, když Evropa z deseti klání vyhrála i s Westym v týmu osmkrát a úspěch slavila v posledních třech případech. Nepříznivou bilanci pak chtějí Američané letos zlomit.

"Vytvořili dokonce krizový štáb, takže je zřejmé, že to berou hodně vážně. Dělají vše pro to, aby získali trofej zpět na svou stranu. Zároveň na nich ale bude velký tlak," řekl Westwood v rozhovoru pro ESPN.

Tlak podle Westwooda dost možná ještě vystupňuje přítomnost Tigera Woodse v roli asistenta kapitána Davise Lova III. 

"Zatím nevím, jaký dopad bude mít to, že se Tiger bude pohybovat kolem týmu. Vždy se celkem trápili s tím, aby mu našli parťáka do hry," připomíná Westwood fakt, který Američanům v minulosti očividně dělal problémy.

Letos sice nemusí vymýšlet, s kým pošlou bývalou dlouholetou světovou jedničku do čtyřher, ale podle zkušeného Angličana se může tato obtíž přenést jinam.

"Může mít špatný vliv na atmosféru v týmové šatně. Lidé se vždy snaží až příliš, pokud jsou v kontaktu s ním. Možná to ale bude jiné, když bude pouze v roli asistenta. To nikdo neví," dodal Westwood.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení