V Atlantě si jde pro 10 milionů DJ, Day odstoupil kvůli zranění

Dustin Johnson

Dustin Johnson má famózní formu a potvrzuje to také na Tour Championship v Atlantě. Ve finále FedEx Cupu vede po dvou kolech o ránu před Kevinem Chappellem, hráči na děleném třetím místě už ztrácejí rány čtyři. Ještě je tu ale víkend.

I když nic nenasvědčuje tomu, že by DJ měl ve svém snažení polevit. Z posledních osmi startů si připsal tři vítězství včetně toho na US Open a posledních sedm kol na PGA Tour natěsnal mezi výsledky 63 a 68.

V Atlantě má na svém kontě zatím čísla 66 a 67, díky kterým je sedm ran pod parem hřiště. V pátek zahrál pět birdie a dvě bogey, díky čemuž se osamostatnil na prvním místě.

Jako lídr FedEx Cupu se navíc nemusí ohlížet na výsledky ostatních. Pokud v East Lake zvítězí, stane se šampionem celé sezony a kromě prize money z turnaje si na své konto připíše také bonusový šek na 10 000 000 dolarů.

"Když se dostane na koně, je těžké ho porazit. Trefuje to o 70 yardů dál než vy a pravidelně stejně rovně jako vy," přiznává zatím dělený třetí Kevin Kisner, který šel s Johnsonem v jednom flightu druhé kolo.

V sobotu si hru s americkým ranařem vyzkouší Chappell a už se nemůže dočkat: "Přísahám, že ho budu sledovat. Momentálně je nejlepším hráčem na světě a je to šance zjistit, jak na tom má hra je."

"Jasně, jsme v turnaji a já mám šanci vyhrát. To je hlavní cíl. Ale vedle toho mám šanci sledovat, proč je on právě teď nejlepším hráčem na světě. Chci z této příležitosti vytěžit co nejvíce," nezastírá Chappell.

Podle světového žebříčku je sice světovou jedničkou Jason Day (DJ je druhý), ten už ale v Atlantě určitě nevyhraje. V závěru úvodní devítky druhého kola musel odstoupit kvůli nesnesitelným bolestem zad.

"Jason má natažený sval v dolní polovině zad a docházelo tak ke svalovým křečím. Z turnaje odstoupil z preventivních důvodů. Jason bude v pořádku poté, co si odpočine během dlouhé pauzy po sezoně," vzkázal Dayův tým.

Ze zbývajících hráčů elitní světové čtyřky došel Rory McIlroy v pátek v paru (celkově -2 a T5) a Jordan Spieth si pohoršil o dvě rány (par, T11).

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 2. kola:

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení