Bubba Watson má smůlu, Ryder Cup si zahraje Ryan Moore

Ryan Moore

Tour Championship nakonec rozhodl o celkem překvapivém dvanáctém hráči amerického týmu pro letošní Ryder Cup. Nestal se jím Bubba Watson, Daniel Berger ani Justin Thomas, ale Ryan Moore. Ten až v play-off podlehl v Atlantě Rorymu McIlroyovi.

Ještě před pár dny to přitom vypadalo, že americký kapitán Davis Love III ukáže právě na jednoho z trojice Watson, Berger a Thomas. Právě oni tři se připojili před turnajem v East Lake k části amerického výběru, který trénoval v Hazeltine. Moore tu nabídku dokonce odmítl.

Ani jednomu z nich ale závěrečný turnaj sezony nevyšel úplně podle představ, i když skončili všichni tři pod parem. Thomas o pět ran (T6), Watson o dvě (T10) a Berger o jednu (T15).

A tak se Love rozhodl pro někoho jiného.

Svou čtvrtou a závěrečnou divokou kartu udělil Ryanu Mooreovi, který dlouho bojoval na Tour Championship o vítězství.

Nejblíže mu byl na poslední jamce finálového kola, na které mu putt do birdie jen lízl jamku a byl z toho par. Kvůli tomu se šlo do play-off, ze kterého na čtvrté jamce vzešel jako vítěz Rory McIlroy.

Vedle toho si šampion letošního John Deere Classic připsal v úvodních dvou turnajích  play-off FedEx Cupu umístění v TOP 10, což ve spojení s nedělním výkonem v Atlantě amerického kapitána definitivně přesvědčilo.

"Ryan přesně zapadá do týmu. Je to bezstarostný, pečlivý kluk. A nenechte se mýlit, Ryan je skvělý hráč jamkovky. Má odvahu a odhodlání, což dnes každý viděl. Jsme nadšení, že ho máme v týmu," vzkázal Love. 

Moore je druhým nováčkem v týmu, tím prvním je Brooks Koepka. V době, kdy skončila po The Barclays dlouhodobá kvalifikace, byl v americkém žebříčku na dvacátém místě.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení