FORE! Koepkův nepřesný drive skončil na batohu Pietersova otce

Pietersův otec

Tu a tam se to stane, že ti nejlepší profíci trefí některého z fanoušků na hřišti. Úplně výjimečně pak míček neskončí na trávě, ale třeba v kapse nebo za tričkem daného fanouška. Aby ale hráč trefil otce svého soupeře z flightu a míček skončil na jeho batohu?

Ano, právě to se stalo v sobotu odpoledne během fourballů na Ryder Cupu. Flight Roryho McIlroye, Thomase Pieterse, Brookse Koepky a Dustina Johnsona právě dorazil na drivovatelnou čtyřparovou pětku, která ten den měřila jen 311 yardů, tedy zhruba 280 metrů.

Není se čemu divit, že se všichni čtyři bombeři pokusili atakovat green. Koepka svůj drive ale trochu zatáhl a míček letěl směrem k fanouškům.

U fairwaye zrovna směřoval ke greenu Jaak Pieters, otec Thomase. Jelikož zrovna v tu chvíli nesledoval hru, byl pořádně překvapen, když z ničeho nic měl na zádech nejen svůj batoh, ale i Koepkův míček.

"Šel jsem přímo ke greenu, když můj syn už trefil svou ranou green. Pak na mě z ničeho nic začali všichni křičet, že ke mně letí drive Brookse Koepky," popsal celou situaci Jaak Pieters.

Ten se tak otočil zády a kryl si hlavu. Míček se jednou odrazil od země a pak už si to namířil přímo na jeho batoh, kde se usídlil. Jakoby nikdo nemohl uvěřit tomu, že nespadl na zem (video zde).

"Říkali mi, ať jsem v klidu, dál stojím a nehýbu se. Nic jsem tak nemohl dělat a čekal, až dorazí hráči ke greenu. Brooks si pak vzal míček z mých zad a dropnul ho. Bylo to bláznivé a vrcholem bylo, že Thomas pak dal svůj putt do eaglu," dodal Jaak Pieters. 

I tento okamžik nasměroval dvojici McIlroy, Pieters ke třetímu vítězství ze tří společných pokusů. Pieters je pak po čtyřhrách coby nováček zatím stoprocentní. V nedělních singlech na něho čeká J.B. Holmes.

Kompletní rozlosování pro singly naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení