Mickelson vs. Garcia. Viděl Hazeltine tu nejlepší bitvu všech dob?

celá fotogalerie (35) » Phil Mickelson

Zdálo se, že v nedělních rydercupových singlech jen těžko může něco překonat úvodní souboj Patricka Reeda s Rorym McIlroyem, který byl plný emocí i skvělých ran od prvního odpalu. Pak se ale na hřiště dostali Phil Mickelson se Sergiem Garciou.

Americký veterán a zkušený Španěl nabídli fanouškům jak v Hazeltine, tak u televizních obrazovek neskutečnou podívanou, která byla okamžitě po dohrání označena za "Classic" a mnohými pasována do nejlepšího souboje v rámci Ryder Cupu všech dob.

Čísla hovoří jasnou řečí, zpívá se v jednom hitu skupiny Chinaski, a platí to i pro souboj Mickelsona s Garciou, který skončil naprosto zaslouženou remízou. Cokoliv jiného by bylo proti pravidlům slušnosti, tady si nezasloužil prohrát ani jeden.

Během osmnácti odehraných jamek posbírali dohromady 19 birdie, když oba dohráli za 63 ran. Kdyby se jejich duel hrál jako "best ball", bylo by z toho skóre 58. Uffff, ještě den po dohrání z toho běhá mráz po zádech.

"Bylo to neskutečné. Jasně, zahrát za mínus devět a pouze remizovat, to trochu bolí. Dal jsem do toho všechno, co ve mně bylo, ale Phil hrál také výborně," kroutil hlavou Garcia.

Jakoby nemohl uvěřit tomu, že jeho výkon nestačil. A to ještě málem prohrál, když musel na poslední jamce zachraňovat birdie po dalším skvělém Mickelsonově puttu.

Neklepaly se mu v tu chvíli ruce? "Samozřejmě, byl tam tlak. Já se ale cítil v pohodě, protože mám rád tyto okamžiky. Právě pro ně žiju."

"Snad tři sta krát mi bylo v tomto týdnu předhozeno, že jsem ještě nevyhrál major, já ale miluji tyto momenty. Miluji být na Ryder Cupu. Miluji hrát za své spoluhráče a za Evropu," dodal jasně srdcař Garcia.

Pro své barvy, kterými jsou ale ty americké, žije i Phil Mickelson. Věděl, že letos musí na Ryder Cupu zahrát skvěle, jinak by mu byla předhazována jeho slova po posledním nezdaru v Gleaneagles. Nebudou.

Ty nejlepší fotky z nedělního finále Ryder Cupu zde

Sám přitom přiznal, že nejspíše nikdy neviděl lepší zápas, než jaký předvedl on s Garciou: "Minimálně z těch, kterých jsem se sám zúčastnil. Dnes to byla těžká bitva, bylo tam hodně emocí."

"Byl to dobrý den, oba jsme zahráli spoustu berdíků. Myslím, že jsme oba hráli velmi dobře a remíza nakonec asi odpovídá," dodal Lefty.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení