Největší věc, jakou jsem kdy dokázal, září štěstím Watson

Bubba Watson

Během letošního Ryder Cupu neodpálil jedinou ránu, dvakrát vyhrál Masters a další velké turnaje, přesto Bubba Watson považuje nedělní triumf Spojených států nad Evropou za největší úspěch své kariéry.

Watson je, stejně jako většina Američanů, velkým nejen golfovým patriotem. A tak když se zdálo stále více jasnější, že od kapitána Davise Lova III nedostane poslední divokou kartu, vzkázal, že rád dorazí do Hazeltine i jako jeho nehrající asistent.

A tak se také stalo. Po Tour Championship se stal dvanáctým hráčem amerického týmu Ryan Moore a Watson si to namířil do realizačního týmu. A oba svým dílem pomohli k vítězství USA 17:11.

"Řekl jsem klukům, že tohle je ta největší věc, jakou jsem v golfu dokázal. Konečně jsem zjistil, že mé místo je pomáhat týmu," prozradil levoruký ranař, kterému ve světovém žebříčku patří sedmá příčka.

Ani to ale nestačilo na nominaci a Watson tak byl "pouze" asistent: "Kluci chodili a říkali - Bubbo, potřebuji tě po svém boku. A přesně to jsem v posledních dnech dělal. Byl to pro mě splněný sen, jsem za tento tým neskutečně šťastný."

Watson nebyl jediným hvězdným stále ještě hrajícím hráčem mezi asistenty Davise Lova III. Vždyť Tiger Woods už v příštím týdnu plánuje po roční zdravotní pauze návrat na hřiště. Dalšími dvěma asistenty byli Jim Furyk a Steve Stricker.

"Všichni mě přijali s otevřenou náručí a mohl jsem tak být součástí týmu. Bylo to absolutně neskutečné. Největší věc, které jsem během své kariéry dosáhl a které jsem mohl být součástí," dodal Watson.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení