Šampion Czech Masters hvězdou Ryder Cupu. Nakročil Pieters do USA?

celá fotogalerie (35) » Thomas Pieters

Mnoho lidí o této divoké kartě Darrena Clarka pochybovalo. Už tak nezkušený tým plný nováčků doplnil kapitán o mladého Belgičana. Pochyby nebyly na místě. Thomas Pieters se v minulém týdnu zapsal do rydercupové historie.

V prvním pátečním foursomu to ještě nebylo ono. Pieters stejně jako celý evropský tým nestíhal. Ve dvojici s Lee Westwoodem, který si do Hazeltine nepřivezl formu, však byl tím lepším. A ve zbytku týdne to potvrdil. 

Darren Clarke vycítil, že to Pietersovi jde, a do pátečních odpoledních fourballů ho nasadil s Rorym McIlroyem.

A vytvořil tak pár, který získal tři body ze tří!

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (35)

"Mohl bych o něm mluvit celý den. Byl naprosto fantastický. Našel jsem si parťáka na dalších 20 let a nedovolím nikomu, aby mi ho vzal," rozplýval se o Pietersovi McIlroy, který byl ze společné hry doslova nadšený.

Velká škoda, že je Clarke nespojil už do úvodních foursomů. Možná by je pak Evropané neprohráli 0:4 a třeba by i celkový výsledek mohl být jiný.

To jsou ale kdyby...

I tak se ale Pieters zapsal do historie klání mezi Evropou a Spojenými státy. Z pěti zápasů získal čtyři body, když v závěrečném nedělním singlu porazil J.B. Holmese, a jako první evropský nováček získal při své premiéře na Ryder Cupu čtyři body.

"Abych se přiznal, necítil jsem se jako nováček. Neměl jsem ani problém s diváky, byli fantastičtí. A dostalo se mi docela dost podpory hlavně od lidí z Illinois," přiznal 24letý vítěz loňského D+D REAL Czech Masters.

Proč právě z tohoto amerického státu? Právě v barvách University of Illinois úspěšně bojoval a vítězil v rámci šampionátu NCAA.

S Amerikou tak už má své zkušenosti a nebylo by žádným překvapením, kdyby za moře v nejbližších letech zamířil znovu.

FORE! Koepkův nepřesný drive
skončil na batohu Pietersova otce

Když v roce 2013 přestoupil k profesionálům, zamířil na European Tour. Je ale jasné, že ho stejně jako všechny golfové profíky láká to hlavní světové golfové pódium - PGA Tour. Na letošním Ryder Cupu ukázal, že na to má.

"Teď jsem ale úplně vyčerpaný, byly to těžké a opravdu hodně dlouhé dny, kdy jsme museli vstávat ve čtyři ráno," přiznal po skončení golfové bitvy v Hazeltine, během které se stal jednou z hvězd světového golfu.

Týden Thomase Pieterse na Ryder Cupu v 90 vteřinách

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení