Gál vstoupil dobře do q-school, Novák je stále na dostřel

Petr Gál

Závěrečné dva turnaje první fáze q-school rozehráli v úterý čtyři čeští hráči. Nejlépe z nich odstartoval svou cestu za vysněnou kartou na European Tour Petr Gál, který v Itálii drží se skóre -2 postupové příčky. Ostatním se hned na úvod vzdálily.

Gál hraje společně s Danielem Suchanem v italském Bogognu a první kolo se mu povedlo skvěle. Díky čtyřem birdie a pouhým dvěma bogey se dostal dvě rány pod par, což aktuálně stačí na dělenou 15. příčku.

Z každého turnaje postupuje do druhé fáze, která se bude hrát začátkem listopadu ve Španělsku, zhruba dvacet hráčů. Pokud tak bude chtít Gál postoupit, musí v podobných výkonech a hlavně výsledcích pokračovat.

To Suchan už hned po úvodní osmnáctce ztrácí na postupové příčky sedm ran. První kolo totiž obešel za +5 a dělí 75. příčku.

Druhý turnaj první fáze q-school se v tomto týdnu hraje v anglickém Abingdonu a účastní se ho amatér Vítek Novák s profíkem Cyrilem Sukem.

A i když se ani jeden z nich v prvním kole nedostal pod par, Novák je se skóre +3 (T54) jen tři rány od postupových příček. To Suk (+9, T85) by potřeboval tři skvělá kola, aby mohl pomýšlet na postup.

Průběžné výsledky turnaje v Itálii zde.
Průběžné výsledky turnaje v Anglii zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení