Rekordman z Kuňky ohromil svět. Dočká se Koepka brzy majoru?

Brooks Koepka

Byl to jeho premiérový Ryder Cup. Na americké straně byl jedním ze dvou nováčků. A přestože Ryan Moore svým vítězstvím v nedělním singlu pečetil zisk slavného poháru, oslnil i Brooks Koepka. Ze čtyř zápasů prohrál jen jediný.

Mluvilo se o něm už před startem prestižního duelu. Tedy spíše než o něm byla řeč o jeho kedíkovi Rickym Elliottovi, který jako Evropan pomáhal k triumfu protistraně.

Koepkovo propojení se starým kontinentem přitom nekončí u osoby jeho parťáka, který mu nosí bag. Sám hráč odstartoval svoji kariéru na dvou evropských túrách.

Ostatně jeho působení na Challenge Tour si ještě dnes pamatují archiváři na Kunětické hoře. V rámci D+D REAL Czech Challenge tady v roce 2013 zahrál rekord hřiště - 62 ran.

Rok po Kuňce pak Koepka zazářil i v nejprestižnější evropské sérii, když na European Tour vyhrál Turkish Airlines Open. Na turnajích kategorie major pak už během své kariéry skončil čtyřikrát v TOP 10.

Teď měl poprvé absolvovat vyhrocený duel v Ryder Cupu. Když ve středu před startem soutěže mluvil s médii, hlesl: “Už jen být tady je neskutečné!”

Navzdory předchozím úspěchům se pořádně nevědělo, co od něj Američané mohou čekat. Nesemele ho atmosféra týmové bitvy, tak odlišná od kulisy na turnajích?

Ryder Cup? Jako Scottsdale

“Každý mi říkal, že je to ještě o stupeň výše. Asi nejblíže je tomu 16. jamka na Scottsdale,” popsal před startem soutěže a připodobnil chování fanoušků k populární jamce obklopené tribunami.

Waste Management Phoenix Open, které Scottsdale s ikonickou jamkou hostí, Koepka loni vyhrál. A skvěle se popral i s Ryder Cupem.

 

Couldn't do it without this team! #rydercup #gousa

Fotka zveřejněná uživatelem Brooks Koepka (@bkoepka),


Podobně jako Thomas Pieters na straně Evropy také Američan udivoval coby novic v týmu skvělými výkony. Sebejistota z něj přímo vyzařovala. Jedna přesná rána střídala druhou.

Prohrál jen jediný zápas. A hádejte s kým? V sobotních odpoledních fourballech spolu s Dustinem Johnsonem nestačili na duo Rory McIlroy a právě Thomas Pieters.

A co major, Brooksi?

Další tři vystoupení ale proměnil v bod. V neděli šel až v desáté dvojici, ale skončil jako pátý. Tak suverénní byl. Tak moc jeho bezchybný výkon kontrastoval s bídou vkrádající se na hole jeho soupeře Dannyho Willetta.

Americké weby psaly: "Tohohle nováčka by měli fanoušci znát."

"Výhra mě potěšila i kvůli Brooksovi. Byl to fantastický týden," prohlásil jeho evropský kedík.

Naopak Koepka byl skromný. "Připravovali jsme se jako tým, hráli jsme jako tým, získali jsme Ryder Cup jako tým," tweetoval po sladké nedělní tečce.

Tečce, která ale v jeho životní větě může být spíše čárkou. Motivaci mít bude. Vždyť třeba soupeř Willett už na titul z majoru dosáhl, Koepka ještě ne. Jeho rydercupová premiéra však naznačila, že k němu může být blízko.

Schopnosti šampiona rozhodně má.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení