Letošní Ryder Cup? Utrpení! Donald už na něm nechce chybět

Luke Donald

Je jedním z nejúspěšnějších evropských hráčů Ryder Cupu, přesto musel letos už podruhé v řadě sledovat prestižní souboj Evropy se Spojenými státy pouze v televizi. Luke Donald věří, že za dva roky ve Francii už chybět nebude. A že znovu vyhraje Evropa.

Donald byl čtyřikrát součástí tým v letech 2004 až 2012, když chyběl pouze u jediné prohry v tomto období v roce 2008. Sám získal z 15 možných bodů 10,5 bodu. Z hráčů, kteří se zúčastnili minimálně dvou Ryder Cupů, je procentuálně lepší jen Ian Poulter.

V posledních dvou ročnících ale Donald na evropské soupisce chyběl. Letos byl velmi blízko, Darren Clarke mu chtěl udělit kartu, ale nakonec se rozhodl místo něho do týmu povolat šestého nováčka Thomase Pieterse.

"Bylo to utrpení," přiznává Donald, když má popsat, jaké to je sledovat Ryder Cup z gauče. Své evropské krajany se snažil podpořit alespoň  na dálku skrze sociální sítě, ale ani to nepomohlo. Amerika vyhrála jasně 17:11.

Všechno zlé je však pro něco dobré a platí to i v tomto případě. Druhá neúčast na Ryder Cupu v řadě se podle všeho stane pro Donalda hnacím motorem do další práce.

"Bude to pro mě určitě další motivace. Seděl jsem a myslel na to, že jsem nikdy nechtěl vynechat ani jeden. A musím se postarat o to, abych už nevynechal během své hráčské kariéry žádný," říká bojovně Donald.

Bývalá světová jednička za sebou nemá nejlepší období. Až příliš často na velkých turnajích neprochází cuty, v tomto roce to byl případ mimo jiné US Open, PGA Championship nebo The Players.

Klíčová je krátká hra

V závěru sezony ale začaly kolem Donaldova bagu poletovat důležité vlaštovky. Tou nejvýraznější bylo druhé místo z Wyndham Championship.

38letý Angličan moc dobře ví, co musí udělat, aby nezůstalo pouze u nakročení, ale mezi světovou golfovou špičku se vrátil definitivně: "Mé úspěchy byly vždy spojené s tím, že jsem byl silný na greenech a kolem nich."

"V posledním roce jsem viděl určitě zlepšení, ale musím být mnohem více konzistentní a pracovat na svých slabinách. Když ale budu opět puttovat a chippovat nejlépe, jak dovedu, vím, že se dostanu zpět," věří aktuálně 69. hráč světového žebříčku.

A třeba se Donald vrátí i zpět do rydercupového týmu: "Samozřejmě, teď jsou na koni Spojené státy. My se ale ve Francii vrátíme a je vždy jednodušší hrát na domácí půdě a hřišti, které známe z European Tour. Já musím udělat vše pro to, aby se mě to týkalo také."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení