Westwood a Ryder Cup? V roce 2020 chce být kapitánem

Lee Westwood

Jen pár dní uplynulo od prohry evropského týmu v letošním Ryder Cupu. Zástupci starého kontinentu už ale spřádají plány na bitvy budoucí. A hráči se hlásí o roli kapitána. Za čtyři roky by jím chtěl být i Lee Westwood.

Westwood letos neprožil povedený Ryder Cup. Do týmu kapitána Darrena Clarka se dostal až na divokou kartu a pak v kritických momentech utkání hodně kazil. Nevyhrál ani jeden ze tří zápasů.

To už ale hvězda letošního ročníku D+D REAL Czech Masters zřejmě hodila za hlavu a vzhlíží k budoucnosti. Za čtyři roky, až se prestižní duel vrátí zpět do zámoří, by u toho chtěl být Westy znovu.

Tentokrát v Clarkově roli.

“Je to velice brzy, ale myslím, že rok 2020 mám rozhodně na radaru. Je hodně kandidátů, ale své jméno dám určitě do okruhu zájemců. Je to něco, co bych rád dělal,” vyjádřil se jasně Westwood.

Pro kapitánskou pozici se cítí být dostatečně kvalifikovaný. S Ryder Cupem má totiž velké zkušenosti. Letošní účast byla už jeho desátou, hned sedmkrát se radoval z vítězství. Po letošní sezoně ale cítí, že by doba, kdy jezdil reprezentovat jako hráč, mohla brzy skončit.

“Nahrál jsem toho hodně a samozřejmě chci hrát dál, ale kdybych nemohl, rád bych byl asistentem kapitána a viděl, co se děje v zákulisí. Dával jsem velký pozor, co letos dělal Darren a jeho asistenti,” nastínil možnosti, jak si zajistit účast v Ryder Cupu i pro další roky, Westwood.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení