Evian bude letos bez Češek, Váňová na Spilkovou nenavázala

Šideri Váňová

Bez české účasti bude letošní ročník Evian Championship. O šanci zahrát si na podzimní pátý major ženské sezony se Na hřišti Evian-Les-Bains prala profesionálka Šideri Váňová, jenže s výsledkem +11 skončila daleko od postupových míst.

Váňová vstupovala do druhého dne dvoukolové kvalifikace ve složité pozici. Její šance na postup byla minimální. První kolo dokončila za +5 a na první dvě místa, která zaručovala účast na prestižním klání, ztrácela propastných sedm ran.

Velký odstup už ve středu nedohnala. Naopak. Tři birdie byly jen mírnou kompenzací za zbylé výsledky. Váňová vedle nich zahrála ještě pětici bogey a dvě double bogey. S celkovým skóre 11 ran nad par obsadila dělěnou třicátou příčku.

Nenaváže tak na loňskou účast Kláry Spilkové. Ta nejenže uspěla v jarních bojích o major, ale neztratila se ani na samotném turnaji, kde obsadila konečné 55. místo. Letos kvalifikaci kvůli únavě vynechala.

Kvalifikační bitvu dlouho vedla Holanďanka Anne Van Dam. Ještě tři jamky před koncem byla v čele se skóre -2 a s náskokem čtyř ran na třetí místo. Jenže na poslední trojici jamek zahrála postupně dvě bogey a double bogey a skončila až za postupovou dvojicí. Tu tvoří Ruska Maria Verchenova a Dánka Nanna Koerstz Madsen.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení