Byl nejhorší na PGA Tour, přesto vydělal přes 11 milionů!

Steven Bowditch

Jsou místa, kde není úplně špatné být nejhorší. Jedním z nich je PGA Tour. V tomto roce by o tom mohl vyprávě Steven Bowditch, který přestože byl v mnoha statistikách tím nejhorším ze všech, přesto si přišel na skvělé peníze.

Se zajímavou statistikou přišel server golf.com. Bowditch prožil skutečně velmi špatnou sezonu, i tak si ale na své konto připsal 458 891 dolarů, v přepočtu tedy více než 11 milionů korun!

Začátek roku 2016 přitom nebyl až tak špatný, když si 33letý Australan připsal dělené desáté místo na turnaji šampionů na Havaji, což byl jeho pátý turnaj sezony. A jeden z mála povedených.

Během zbytku sezony mimo jiné tři měsíce v kuse nebyl Bowditch schopný pokořit par hřiště, finálové kolo si zahrál jen v pěti případech a to dvakrát z důvodu, že se na akcích WGC hraje bez cutu.

V Doralu přitom ani jednou za čtyř pokusů nepokořil nejen par, ale dokonce ani hranici 80 ran. To se mu pak během celé sezony nepodařilo ve dvanácti případech.

I kvůli tomu se na konci sezony, ve které odehrál 26 turnajů, mohl "pochlubit" celkovým skóre +214 což je suverénně nejhorší výsledek ze všech hráčů, kteří do sezony PGA Tour zasáhli.

Během 55 odehraných kol byl o 3.209 rány na kolo horší, než byl průměr startovního pole. Nejhorší ze všech pak byl také v (ne)trefených fairwayích, na kterých končil zhruba ve 4 z 10 pokusů (úspěšnost 43.02 procent)

Přes to všechno si ale dokázal vydělat už zmíněné peníze. Samozřejmě, hlavně díky startům na turnajích bez cutu, kde si zajistil účast díky svým vítězstvím v předešlých letech.

Co je ale hlavní, sympatický Australan své nezdary dokázal brát s humorem. Legraci si tak dokázal udělat třeba i z toho, když byl testován na doping poté, co se mu konečně podařilo pokořit hranici 80 ran.

Ale i jindy... 

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení