Suchan na Mena Tour bojuje o finále. V Ománu prošel cutem

Daniel Suchan

Dobře nakročeno k postupu do finálového turnaje Mena Tour má Daniel Suchan. Český profesionál nastřádal během úvodních dvou kol Ghala Open v Ománu skóre +1, což mu stačilo k projití cutem. Aktuálně Suchanovi patří dělená 37. pozice.

Aby Suchan postoupil na závěrečný turnaj sezony, který od 29. října hostí ománský resort Muscat Hills Golf & CC, musí skončit do 60. místa v redukovaném pořadí, do něhož se počítají výsledky hráčů s šesti a více starty na Mena Tour.

Suchanovi sice aktuálně patří zdánlivě beznadějná 126. pozice, jenže 67 hráčů, kteří jsou v moneylistu před ním, podmínky soutěže nesplní a z žebříčku vypadne.

Čech si tak musí dávat pozor jen na hráče za ním. Pokud ovšem pronásledovatelé neskončí výrazně vpředu, Suchan získá právo účasti na finálovém podniku soutěže.

Podmínky si vytvořil dobré. V úterý předvedl solidní výkon, když po dvou birdie a dvou bogey zapsal celkově par. V součtu s prvním kolem pak jeho výsledek činí +1, což stačí na dělené 37. místo. Zahraje si tak i ve středu.

Cutem prošel také druhý český zástupce v turnaji. Cyril Suk si ve druhé rundě sice pohoršil o dvě rány. Dělená 50. příčka se skóre +3 ale nakonec na cut stačila.

Suk je v Order of Merit výše než Suchan, kvůli malému počtu odehraných turnajů (i s Ghala Open jich má na kontě pět) však na finálový podnik pomýšlet nemůže.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení