Suchan se probojoval do finálového turnaje Mena Tour

Daniel Suchan

S jasným cílem šel Daniel Suchan do předposledního turnaje letošní sezony Mena Golf Tour, který se hrál v ománském Ghala Golf Clubu. Zajistit si start na Tour Championship, což se mu díky dělenému 42. místu povedlo. Cutem prošel také Cyril Suk.

Suchan potřeboval v Ománu zaprvé startovat a zadruhé projít cutem a připsat si nějaké dolary do finančního žebříčku. Obojí splnil, a tak se může těšit na šampionát série, který se hraje od soboty opět v Ománu, tentokrát na hřišti Muscat Hills Golf & CC.

Na Tour Championship Mena Tour totiž postoupí šedesát nejlepších hráčů, kteří mají na okruhu odehráno alespoň šest turnajů. Pro Suchana bylo Ghala Open právě potřebným šestým turnajem a v redukovaném pořadí Order of Merit obsadil 54. příčku,

Došel si pro ni třemi vyrovnanými koly, ve kterých sice ani jednou nepokořil par, ani jednou však neskončil výrazně nad ním. Po výsledcích 73, 72 a 75 dohrál za plus čtyři.

Na turnaji startoval také Cyril Suk, který skončil o ránu a sedm příček hůře než Suchan. A i když během celého roku získal více dolarů než on, kvůli tomu, že odehrál jen pět turnajů si Tour Championship nezahraje.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Na Blízkém východě se v tomto týdnu hraje také turnaj Challenge Tour, konkrétně Ras Al Khaimah 2016 Golf Challenge. Ve Spojených arabských emirátech startuje také Petr Dědek junior, kterému po prvním kole patří dělená 99. pozice.

Na hřišti Al Hamra zahrál ve středu dvě birdie, čtyři bogey a jednoho dabláče a se skóre +4 je od cutu vzdálen pět ran.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení