101

Zprávy

Go Canada! Osmnáctiletá Henderson nedostala K.O. a má první major

13. června 2016 – Honza Fait

Už za pár hodin se mělo hrát poslední utkání letošního Stanley Cupu, ale v Kanadě právě sportovní fanoušci sledovali něco jiného. Jejich hrdinkou nedělní noci se stala Brooke Henderson, která v 18 letech vyhrála KPMG Women’s PGA Championship, svůj první major.

• Lydia Ko
    102

Bleskovky

V 19 letech do dějin? Ko míří za třetím majorem v řadě

12. června 2016 – GolfExtra.cz

Ona je snad k nezastavení! Novozélanďanka Lydia Ko vyhrála dva poslední ženské majory a na vítězství útočí i nyní. Po třetím kole KPMG Women’s PGA Championship vede o jednu ránu před dvojicí pronásledovatelek.

• Klára Spilková
    103

Zprávy

OBRAZEM: Česká stopa v zámoří. Spilková se předvedla Americe

12. června 2016 – Adam Kotrbatý

Premiéru na zámořském majoru KPMG Women’s PGA Championship má za sebou česká golfistka Klára Spilková. Přestože se jí nepovedlo postoupit do víkendových kol, byla to pro tuzemskou jedničku dobrá průprava před blížící se olympiádou a také kvalifikační školou na americkou LPGA Tour.

104

Zprávy

Cut byl daleko. Spilková v Americe na Evian nenavázala

11. června 2016 – GolfExtra.cz

Dvě vyrovnaná kola zahrála česká golfistka Klára Spilková na KPMG Championship. Na majoru v USA to však znamenalo dvakrát devět ran nad par, celkem +18 a konec už po prvních dvou dnech.

105

Bleskovky

Birdie na závěr náladu nezlepšilo. Spilková hrála na úvod za +9

10. června 2016 – GolfExtra.cz

Říká se, že konec dobrý, všechno dobré. V případě Kláry Spilkové to však v 1. kole na KPMG Women’s PGA Championship úplně neplatilo. Až by se chtělo říci - konec dobrý, jinak ale všechno špatně. Nejlepší Češka zahrála 1. kolo za +9 a je na děleném 129. místě.