Olympiáda je příležitost, míní šampionka Ko. Ze ziky strach nemá

Lydia Ko

Ačkoli by to měl být vrchol sezony, prestižní novinka v kalendáři, olympijské hry v Riu čelí vlně omluvenek předních jmen golfového světa. Z různých důvodů nechtějí jet do Brazílie třeba Rory McIlroy nebo Adam Scott. To ženská šampionka Lydia Ko se na hry těší. A nezastaví ji ani virus zika.

Je jí 19 let, mohla by mít obavy z následků nemoci. Přesto je Lydia Ko připravená do Ria odcestovat. V současné formě tam bude patřit k favoritkám olympijského turnaje. Zdá se být k nezastavení. O víkendu získala už třináctý titul na LPGA Tour.

“Je to velmi nešťastné dozvídat se zprávy o viru zika. Ale já jsem, stejně jako většina dívek na naší tour, se kterými jsem mluvila, velice natěšená na cestu do Ria,” komentovala ženská golfová superstar.

“Musíme věřit expertům,” dodala s tím, že kdyby byla situace nebezpečná, odborníci by jim cestu rozmlouvali.

Podle Ko je olympiáda způsobem, jak golf propagovat po světě.

Sportovní fanoušci na ní totiž nesledují jen omezené spektrum disciplín, ale koukají i ty méně známé. Je tu tak šance, aby objevili nové hrdiny mezi hráči a hráčkami na greenech.

“Příležitost reprezentovat svoji zemi mezi nejlepšími sportovci napříč dalšími sporty nedostanete každý týden nebo rok,” prohlásila Ko. Golf se na olympiádu vrací po 112 letech a Novozélanďanka dodala, že právě ji možnost představit se při jeho obnovené premiéře velice těší.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení