Pavan má po Czech Masters druhé vítězství na European Tour

Andrea Pavan

Andrea Pavan se dočkal na European Tour svého druhého vítězství. Po loňském triumfu na D+D Real Czech Masters ovládl BMW International Open v Mnichově. O svém vítězství rozhodl až v play off, když měl po 72 jamkách stejné skóre -15 jako Angličan Matthew Fitzpatrick.

Třicetiletý Ital si za svou výhru připsal 333 330 eur a 460 bodů do žebříčku Race to Dubai, ve kterém poskočil na 32. místo. Po čtyřech vítězstvích na Challenge Tour tak má nyní i dvě z elitního evropského okruhu.

Pavan v neděli útočil z devátého místa v leaderboardu, kterému patřilo po 54 jamkách. Ve finále zahrál stejně jako v prvním kole 66 ran. Udržel čistou skórkartu a ke čtyřem birdie na první devítce zahrál ještě dvě na druhé. Obě v závěru kola na 16 a 18.

S průběžným vedením pak počkal v klubovně, jestli bude jeho 15 ran pod par stačit na vítězství. Nestačilo. Fitzpatrick sice zahrál na 17 bogey, ale i on dokázal skórovat na 18 a vynutil si play off, když zahrál v neděli 69 ran.

Pro rozehrávku se oba hráči vrátili na odpaliště pětiparové osmnáctky, když se na Golfclub München Eichenried začal snášet hustý déšť. Ten nejspíš pomohl Fitzpatrickovi, jehož nepovedenou druhou ránu zastavil před odskokem do vody jen nasáklý rough.

Angličan ještě zachránil par, který zahrál i Pavan, a tak se šlo zpět na odpaliště. Na podruhé už Fitzpatrickovi par nestačil, Ital zahrál birdie, kterým rozhodl.

"Je to úžasné. Na začátku dne jsem si myslel, že bych mohl mít šanci. Celý týden jsem hrál dobře, jen jsem netrefil několik drivů, což bývá moje Achillova pata. Osmnáctka bez driveru pro mě není ideální jamka, ale nějak jsem zvládl zahrát birdie," komentoval Pavan své počínání.

"Jsem samozřejmě zklamaný. Prožívám těžkou sezónu, nepadají mi tam putty. I tak jsem tu ale hrál dobře a dotáhl to až do play off. Byl to dobrý týden, jen mě mrzí, že ho nekončím na vrcholu," povídal po turnaji Fitzpatrick, který ve 24 letech stihl vyhrát na European Tour už pět turnajů. Ten poslední loni.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení