Stanislav Matuš šel znovu pod par, na Q-School je blíže postupu

Stanislav Matuš

Po skvělém prvním kole a nepovedeném druhém se Stanislav Matuš v turnaji druhé fáze kvalifikační školy European Tour znovu vrátil na pozitivní vlnu. Na turnaji v Desert Springs Golf Clubu zahrál v sobotu jednu ránu pod par a polepšil si na dělené deváté místo.

Do závěrečné fáze Q-School postoupí z turnaje v Almeríi nejlepších dvacet hráčů, a Matuš tak má před finálovým kolem náskok pěti ran na první nepostupová místa. Což je velmi nadějné.

V sobotu zahrál Matuš tři birdie (2, 8, 17) a jen dvě bogey (7, 12). Své skóre tak vylepšil o ránu na mínus tři a posunul se z děleného čtrnáctého místa na deváté. Tedy zpátky do TOP 10.

Do elitní desítky nakoukl už po skvělém prvním kole, které zahrál za 62 ran (-7) a byl dělený třetí. V pátek se ale nevyrovnal s větrem o rychlosti větší než 30 kilometrů v hodině a pohoršil si o pět ran.

Silný vítr je přitom hlášen také na neděli, tak nezbývá doufat, než že si český profesionál vytvořil dostatečný náskok, který na závěrečné osmnáctce udrží. Vstoupí do ní v 9:55 z prvního odpaliště.

Průběžné výsledky turnaje v Almeríi zde.

Nepříjemný vítr výrazně ovlivňuje také turnaj v Aliacante, kde hrají Jan Cafourek s Filipem Mrůzkem. První své druhé kolo dohrál už v pátek, druhý musel v sobotu. I v sobotu se přitom začínalo hrát o 90 minut později, a tak třetí kolo hráči rozehrávali až pozdě odpoledne.

Cafourek byl před jeho začátkem se skóre +2 na děleném 27. místě, dvě rány za příčkami, které by znamenaly rozehrávku o postup do finálové fáze. Mrůzek byl s plus šesti dělený šedesátý.

Průběžné výsledky turnaje v Alicante zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení