Na Nové Americe nejde jen o členství, dluží i za reklamu

celá fotogalerie (30) » Nová Amerika

Konec golfového hřiště Nová Amerika nepoškozuje jen bývalé členy, kteří před úpadkem resortu zaplatili své poplatky na další sezonu, nyní nemají kde hrát a peníze jim nikdo nevrátil. Narazili jsme také na případ toho, že na poslední chvíli byly v resortu u Jaroměře uzavírány reklamní smlouvy na novou sezonu, které ale nemohly být naplněné. Zaplaceno však za ně bylo.

O smutném příběhu v posledních letech skomírajícího resortu Nová Amerika, který se měl v polovině tohoto roku přetransformovat na luxusní Bohemia Manor, jsme už psali. Hřiště dál zarůstá a podle všeho podvedení členové už podnikají právní kroky.

Nejde ale pouze o jejich peníze, které se vypařily.

Dokazuje to případ Jindřicha Vláška, který měl na hřišti v posledních letech reklamu na svou firmu Mobil Náchod. Koncem minulého roku si ji na prosbu bývalého vedení dokonce předčasně předplatil na sezonu nadcházející, místo reklamy mezi golfisty se ale dostavily problémy.

"Čtyři roky jsem měl reklamu na odpališti a vždy jsem platil jak za ni, tak za své členství tak, že si u nás majitel vybral nějaké telefony. Za sezonu 2016 si ale nevzal nic a ani jsem nic neplatil, i když jsem se mu několikrát sám ozval. Na konci roku se pak z ničeho nic připomněl, jestli bych mu vše nezaplatil a zda bych nemohl zaplatit i za sezonu 2017, že by mu to moc pomohlo. A tak vystavil fakturu a já ji zaplatil," řekl nám Vlášek s tím, že šlo o necelých 40 000 korun.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (30)

Ztráta je ale zhruba poloviční, protože jak členství, tak reklamní plocha za rok 2016 využita byla. Nehraje ale rok 2017, ve kterém si už nejen pan Vlášek, ale ani nikdo jiný na Nové Americe nezahraje. A nikdo tak ani nemůže vidět reklamu, která měla být nově na drivingu.

"Hned v prosinci mě finanční úřad vyzval k tomu, abych doložil fakturu, protože v systému v kontrolním hlášení neexistuje. Když jsem ji pak doložil, tak už se nikdo neozval. Uvidíme, snad byl pan Friedreich v té době alespoň spolehlivý plátce DPH, abych za to ještě nemusel doplácet dépéháčko. Což se mi stále může stát, a to i s nějakými penále," říká s hořkým úsměvem.

Co ho štve nejvíce? "Fakt, že mě pan Friedreich v listopadu žádal o peníze na další sezonu, ale tehdy už přece musel vědět, že za ně nic nedostanu. Já se mu přitom ozýval celý rok, ale on nic nechtěl. A pak, když věděl, že je konec, se sám přihlásil, vystavil mi fakturu a vzal si peníze. A ještě mi popřál, ať si v dalším roce hezky zahraju."

To se sice Jindřichu Vláškovi daří, ale už na jiných hřištích. I zde se ukazuje, že všechno zlé je k něčemu dobré. "Alespoň jezdím také na jiná hřiště, než na Ameriku a do Buků. Jelikož ale dostavujeme dva baráky, tak na golf není tolik času, tak jsem si letos už další členství neplatil," přiznává s tím, že zaplacené má tedy jenom to na Nové Americe.

Jako řada dalších, kteří se přidávají k trestnímu oznámení Vladimíra Balcara, které bude podáno koncem tohoto týdne, nejspíše ve čtvrtek. "Stále platí, že čím víc lidí se přihlásí, tím větší důraz by na to policisté měli klást. Nyní je škoda přes sedmdesát tisíc korun. Už by se tím tak zabývat měli," věří Balcar, který tak vyzývá další poškozené, aby se k němu přidávali: "Až bude vydáno číslo jednací, tak se k trestnímu oznámení mohou připojovat další lidé. Kteří se cítí poškození."

My jsme začátkem července na Ameriku vyrazili a našli jsme zpustošené hřiště, kde už přitom podle původních slibů měl měsíc fungovat luxusní resort. Během několika desítek minut jsme ale narazili na několik skupinek lidí, kteří do areálu přijeli a vůbec netušili, že nefunguje. Jak by také mohli, když internetové stránky byly před několika týdny vypnuté. Jak to na hřišti aktuálně vypadá se můžete podívat v naší fotogalerii.

Aktuální fotky ze zarůstající Nové Ameriky zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení