Peter "Prvý" Valášek: Rád bych konečně něco vyhrál

Peter Valášek

Prožil pro slovenský golf historický týden. V tomto roce už druhý. Peter Valášek je poté, co se jako první Slovák zapsal do světového žebříčku, také prvním slovenským golfistou, který dal cut na Challenge Tour.

Dalo by se říci, že zlomil prokletí, které se společně s Jánem Frieszem pokoušeli v posledních letech díky pozvánkám Relmostu prolomit. Valáškovi se to podařilo na Zbraslavi v rámci Prague Golf Challenge.

Základ k historickému zápisu byl položen ve čtvrtek, kdy Valášek na hřišti resortu Prague City Golf zářil a po sedmi birdie zaváhal jedinkrát až na pro něho závěrečné devítce.

"Jsem strašně rád, že jsem zahrál takové skóre. Určitě je to lepší, než třeba 85. (smích) Často to na Challenge Tour bylo o tom, že jsem pokazil dvě jamky, první kolo jsem zahrál za 75 a to se pak velmi těžké dohání," řekl ke své první rundě.

V té druhé hrál na jistotu, nemusel se nikam tlačit a polepšení o další ránu znamenalo, že nejen že prošel cutem, ale zároveň byl před víkendem na začátku třetí desítky.

Sobotní třetí kolo mu sice dalo facku a poslalo ho leaderboardem dolů, on sám ho však bere jako další potřebnou zkušenost: "V sobotu mi to vůbec nešlo. Nedal jsem strašně moc puttů, které by člověk měl dát. Nemůžete tam poslat všechny, ale já neproměnil asi šest puttů z metru a půl, s tím se nedá hrát. Naruší vám to psychiku, už nejste stoprocentní."

"Pravdou je, že je štěstí, že podobné kolo přišlo až v sobotu, a ne třeba už v pátek. To bych si o víkendu nezahrál," dodává jedním dechem. Sám věří, že mu sobotní výprask jednou v budoucnosti pomůže. Stejně jako třeba Klára Spilková po +11 na letošním KPMG Women's PGA Championship.

"Člověk si musí projít podobnými situacemi. Byla to pro mě první podobná zkušenost, zahrát si na Challenge Tour v sobotu a v neděli. Je to úplně něco jiného, než projít cutem na amatérském turnaji, nebo třeba na české PGA Tour nebo Pro Golf Tour. Je tam jiný tlak, jiná očekávání. Podruhé to snad bude lepší."

Valáškovu sezonu ale zatím lemují samá důležitá poprvé.

Před nedávnem díky dělenému čtvrtému místu na Pro Golf Tour získal jako první Slovák body do světového golfového žebříčku a nyní jako první prošel cutem na Challenge Tour. 

"Samozřejmě, že jsem rád, že lámu takové rekordy. Je skvělé, že se mi to daří," usmívá se 24letý slovenský profík a věří, že na podobné vlně bude pokračovat: "Doufám, že další prvé bude opět pozitivní, že nepůjde o nic negativního, to především. Rád bych konečně něco jako profík vyhrál. Nemusí to být zrovna Challenge Tour, i něco menšího by se hodilo."

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení