Jak se Daly postaral o zázračné dítě? Koupil mu i hamburger

John Daly a Julian Suri

John Daly je svéráz každým coulem. Ačkoliv přiznal, že své kariéře v určitou dobu, kdy z ní měl možnost vytřískat co nejvíce, nedával maximum, pořád dnes patří mezi hrstku vyvolených hráčů, kteří si létají soukromým tryskáčem. Přivezl v něm třeba do Prahy i budoucí hvězdu Juliana Suriho.

Původně měli dorazit o několik hodin dříve, ale oba se v Dánsku Suriho vinou trochu zdrželi. Důvod? Dalyho téměř o polovinu mladší krajan turnaj European Tour Made in Denmark vyhrál.

Jenže v tom právě spočívá výhoda soukromých letadel, neuletí vám.

Suri je na začátku kariéry, a tak si podobný luxus ještě nemůže dovolit. A tak přijal jistě s povděkem Dalyho nabídku, že ho na další turnaj do Prahy sveze. Daly se o něj navíc královsky postaral.

"Koupil jsem mu Big Maca," culil se Daly šibalsky na tiskové konferenci v luxusním hotelu InterContinental, kde zároveň bydlí. To Suri jel po přistání do levnějšího. Svůj poukaz na luxus si teprve musí zasloužit.

Ale má k tomu nejlepší předpoklady. K cestě nahoru si zvolil jako Američan evropskou cestu, ačkoliv patřil k největším zámořským univerzitním talentům. Ostatně tuto cestu volí stále více Američanů.

Vítěz US Open Brooks Koepka by mohl vyprávět. I jeho viděli před lety čeští fanoušci na Kuňce. Stále tam drží rekord kola.

Také Suri zvolil svou cestu dobře.

Letos začal na Challenge Tour, kde vyhrál svůj první turnaj na Kunětické Hoře. Svými výsledky nejdříve získal kartu na European Tour pro zbytek sezóny. Vítězstvím v Dánsku potvrdil, že bude mít status hráče první evropské ligy i příští rok. Vždyť i z ní vede přímá cesta na majory.

"Je to zázračné dítě. Je skvělé, že jsem ho mohl vzít do letadla a seznámit se s ním. I když jsem na něj musel čekat," smál se Daly. "Potýkal se na Challenge Tour. Zvládl to a teď už je na European Tour. To je velká věc," chválil Suriho. "Věřím, že Julian bude vyhrávat i v budoucnu," uvedl Daly, který si svého nového parťáka užije hodně i první dvě kola Czech Masters. Půjde s ním totiž ve flightu.

Při srovnání s tvrdě pracujícím Surim se Daly neubránil vzpomínkám. Sám ví, že s jeho bohémským stylem, který mu však získal mnoho fanoušků, přišel možná o mnoho dalších vítězství.

"Udělal jsem spoustu chyb. Neměl jsem disciplínu, kterou jsem potřeboval mít. Dneska si to mladí hráči mnohem více hlídají. Na jednu stranu je to zábava a tituly jsou naplněním kariéry, ale zároveň k tomu dnes již patří tvrdá práce, kterou je do toho potřeba vložit," ví Daly, který i tak, hlavně díky obrovskému talentu, vyhrál dva major tituly.

A že by se u něj blýskalo na sklonku kariéry na lepší časy? Vždyť první, co po přistání v Praze poptával, byl karton mléka místo oblíbeného pivka.

"Nebojte se. Mléko piju hodně už dlouhá léta, ale na pivo jsem nezanevřel. Máte tu taky skvělou vodku. Rád si ji míchám s dietní kolou a ledem. Už jsme si s Petrem (šéfem pořádajícího Relmostu, pozn.) připili a bylo to dobré," ujistil Long John, že je pořád sám sebou.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení