Spilkovou čeká major Evian, Gála irská výzva

Klára Spilková

Klára Spilková se chystá na závěrečný major sezóny. The Evian Championship pro ni bude zároveň startem podzimní fáze sezóny, která české ženské jedničce vyvrcholí kvalifikací na vysněnou LPGA.

Při problémech, do jakých se v letošní sezoně propadla Ladies European Tour, je pro většinu jejích hráček vidina zámořské LPGA jediným východiskem, ke kterému se upínají. A nejinak je tomu i u Spilkové, což potvrdila i v rozhovoru pro GolfExtra.cz.

Vždyť Spilková hrála soutěžní golf naposledy v prvním srpnovém týdnu na British Open. Od té doby měla LET pauzu a Evian bude teprve osmým podnikem letošní ženské evropské túry.

Spilkové šestým a celkově teprve sedmým v sezoně.

Škoda pro ni. Hlavně díky své první výhře na LET na Lalla Meryem Cupu prožívá životní rok. Potvrdit to bude chtít i na nadcházejícím majoru ve Francii, který pro ni bude posledním kontaktem s absolutní světovou špičkou před říjnovou drouhou fází q-school na LPGA.

"Nyní mě čeká Evian, po kterém mám turnaje ve Španělsku a Francii. Pak už přijde na řadu kvalda," popsala Spilková nejbližší program před kvalifikací, do které vstoupí koncem října na Floridě.

"Mám mezitím volné týdny, ale je dobře, že nyní budu hrát více pod tlakem. Sice jsem letos změnila přistup k tréninku, ale v něm na sebe nikdy nevyvinete takový tlak, jako v turnaji," těší Spilkovou návrat k turnajovému zatížení.

Letošní Evian pro ni bude již osmým majorem v kariéře. Dvakrát startovala na KPMG Women´s PGA Championship, čtyřikrát na British Open a jednou na Evian Championship. Právě dva roky staré dělené 55. místo je zatím nejlepší major výsledek dvaadvacetileté Češky.

Za jeho vylepšením vyrazí ve čtvrtek v 9:13 dopoledne ve flightu s Korejkou Hyo-Joo Kim a Angličankou Bronte Law. V pátek bude tato trojice startovat v 13:53. Ve startovní listině pátého majoru sezóny nechybí ani obě sestry Kordovy Jessica a Nelly.

Od čtvrtka bude hrát na evropské scéně také Petr Gál, a to na Irish Challenge v Mount Wolseley Hotel Spa and Golf Resortu v Carlow. Bude to jeho 11. letošní start na Challenge Tour, ve kterém se pokusí o třetí cut.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení