Naštvaný Poulter: Telefony diváků jsou k nasr***

Ian Poulter

Nově nalezená benevolence nejen European Tour k fanouškům, konkrétně jejich používání mobilních telefonů během turnajů, má mezi golfisty řadu odpůrců. Patří k nim i Ian Poulter, který se dokonce o uplynulém víkendu na British Masters pořádně rozohnil.

Fanoušci mohou nově na turnajích European Tour používat své mobily v tichém režimu prakticky všude. Telefonovat se sice stále v přítomnosti hrajících hráčů nesmí, ale pořizovat fotky a videa je nyní povoleno prakticky kdekoliv. Problémem je, že ne všichni udrží svůj telefon potichu.

A tak se občas stane, že během foceni telefon vydá klasický zvuk fotoaparátu, nebo někomu telefon zazvoní. Ano, to se mohlo stát i dříve, ale nyní je taková situace ještě pravděpodobnější.

Přesně to se stalo v sobotu Ianu Poulterovi během třetího kola British Masters. Na těžkém tříparu páté jamky se přesně během jeho švihu ozval telefon jednoho z přítomných diváků a po pokažené ráně zapsal Poulter do skórkarty double bogey.

"Teď vážně, co to děláme? Necháme je pořizovat si fotky a videa, řekneme jim, že ale musí mít telefon potichu a ono to nefunguje?" ptal se naštvaně Poulter, který byl po třetím kole druhý o ránu za lídrem Robertem Karlssonem.

Nebýt neposlušného fanouška, mohl být možná dokonce ve vedení: "Jste vyrušeni na špatné jamce ve špatný čas a extrémně za to pykáte. To je skutečně k nasr***!"

"Ani nevíte, jak nás to vyrušuje. Devadesát devět procent z nich ale má telefon potichu, bohužel někteří ne. Vy to ale čekáte, že ho budou mít potichu," dodal Poulter, který přiznal, že bude pořádně naštvaný až do nedělního rána, než se vyspí.

Nejspíše si ale špatnou náladu přenesl i do finálové rundy, ve které střídal birdie s bogey a došel pouze v paru. Kvůli tomu klesl na konečnou dělenou 11. příčku, se skóre -11 zaostal za vítězným Paulem Dunnem o devět ran.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení