Vražda na golfovém hřišti? Molitorov se vzpamatovává z tragédie

celá fotogalerie (10) » Molitorov

Ne, nejedná se o fiktivní příběh z pera Agathy Christie, ale o tragédii, která se o víkendu stala v Molitorově nedaleko Prahy. Na parkovišti místního golfového hřiště bylo nalezeno tělo muže, jak se později ukázalo prezidenta místního klubu. Případem už se zabývá policie.

Když jsme vás v pondělí informovali o nečekaném úmrtí spolumajitele hřiště a prezidenta klubu A. B., netušili jsme, o jak tragický případ se jedná. Klub totiž na svém facebookovém profilu mluvil pouze o "náhlém odchodu", jak se ale později ukázalo, šlo o násilný trestný čin.

Na vše upozornila v pondělí večer televize Prima ve svých Krimi zprávách. Bezvládné tělo muže, který měl mít pohmožděné ruce a obličej, bylo nalezeno v nedělních dopoledních hodinách a už mu nebylo pomoci.

"Já tam včera odpoledne přijel. Byl tam plnej dvůr policejních aut, včetně psovoda. Z kuloárů se ke mně doneslo, že ho někde pobodali tam," řekl Primě Miroslav Brejcha, majitel firmy sousedící s golfovým areálem.

Jeho slova potvrdil v úterý dopoledne deníku Právo mluvčí středočeské policie Zdeněk Chalupa: "Už máme k dispozici výsledky soudní pitvy. Mohu potvrdit, že muž zemřel násilnou smrtí. Případ vyšetřujeme a nebudeme sdělovat další podrobnosti."

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

I my jsme v úterý dorazili na místo činu. Podle našich informací měl být muž nalezen mezi dvěma automobily, přímo před budovou místního klubu, ve které dotyčný také v prvním patře bydlel.

Vše připomíná už pouze kytice bílých aster se svíčkou na nedalekém trávníků a cedule, že je hřiště zavřené. A pak také všudypřítomné ticho, které v areálu zavládlo. 

Důležitým důkazem by mohl být záznam z bezpečnostní kamery, která je přímo nad vchodem do budovy, před kterou se celá tragická událost stala. Záznam už podle našich informací prověřuje policie, která zabavila také všechny telefony v objektu, který zapečetila.

"Byl to bezva chlap, pořád vysmátej. Nedovedu si to vysvětlit, každý ho tu měl rád," řekl nám kamarád zavražděného Petr Novák, kterého jsme na parkovišti potkali. "Přijel jsem sem alespoň nakrmit kočky, které tak miloval," dodal a bylo vidět, že stále nemůže uvěřit tomu, co se stalo.

Hřiště bylo okamžitě až do odvolání zavřené a všechny plánované turnaje do konce sezony zrušené. Podle našich informací by se měli ještě v úterý sejít další dva spolumajitelé hřiště společně s manželkou a synem oběti, kteří by měli společně řešit, co s golfovým areálem dál.

Exkluzivní fotky z místa činu zde

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení