Spilková začala skvěle a útočila na TOP 10, závěr kola ale pokazila

Klára Spilková

Klára Spilková poté, co ve čtvrtečním druhém kole vydřela na Fatima Bint Mubarak Ladies Open cut, útočila v pátečním třetím kole dokonce na elitní desítku. Na rozdíl od předchozího dne ale závěrečné jamky nezvládla a o moc míst si tak nepolepšila. Konkrétně jen o tři.

Byl to jiný konec kola než ve čtvrtek, kdy byla čtyři jamky před koncem těsně pod hranicí cutu, nad kterou se dostala fantastickým eaglem (video zde) na patnáctce a berdíkem na šestncátce.

Tentokrát si na závěrečných čtyřech jamkách o dvě rány pohoršila.

Kolo přitom měla nejlepší česká golfistka rozehrané skvěle. Nechybovala a trpělivě přidávala berdíky. První přišel na dvojce a hned tři v řadě zapsala do své skórkarty v úvodu druhé devítky na jamkách 10, 11 a 12.

V tu chvíli byla jen dvě rány od TOP 10 a před sebou měla patnáctku, na které o den dříve zahrála eagle. Jenže tentokrát to byl par a hned na šestnáctce navíc přišlo první bogey dne.

To sice vymazala pátým berdíkem dne na sedmnáctce, ale na závěrečném čtyřparu si pohoršila o dvě rány kvůli double bogey a z míst těsně za elitní desítkou se poroučela zpět do desítky čtvrté, přesněji na dělené 32. místo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení