Stensonův nepochopený sarkasmus. Švéd musel vysvětlovat

Henrik Stenson

Henrik Stenson se vlastní vinou dostal do problémů, které musel na svém Twitteru uvést na pravou míru. Již dříve totiž nešťastně naznačil, že jeho aktuální zranění žebra pochází ze sponzorské akce před turnajem v Číně. To se ale ukázalo, že není pravda.

Stenson byl na konci října jednou z hvězd, která se se účastnila kaskadérské akce předcházející WGC-HSBC Champions v Šanghaji, kde byl Švéd vyzdvižen do vzduchu na provazech a pózoval fotografům jako Superman společně s Dustinem Johnsonem a Haotongem Li.

Na turnaji se pak umístil na druhém místě. Následující podnik European Tour Turkish Airlines Open už ale dokončil na 35. místě.

V Turecku následně Stenson novinářům řekl, že jeho zdravotní stav má daleko ke sto procentům, což doprovodil zdánlivě skrytou narážkou na sponzorskou akci v Číně.

"Nejsem Superman, přestože si někteří lidé myslí, že jsem."

Pozdější zpráva z britského Telegraphu referovala o tom, že Stenson se kvůli zranění odhlásil z dvou finálových podniků Race to Dubai. List jako důvod uvedl, že byl Švéd přesvědčován, aby se zúčastnil "kaskadérského fotografování". To však Stenson vyvrátil.

Podívejte se na video z celé akce.

"Můj komentář o tom, že nejsem Superman, byla sarkastická poznámka o tom, že jsem náchylný ke zraněním, stejně jako každý jiný sportovec, a někdy se to přihodí, když to nejméně očekáváte," napsal Stenson.

"Bylo pro mě potěšením pomoci při propagaci HSBC Champions a navázat na mé úspěchy na této akci. Nikdo mě k tomu nenutil," prohlásil švédský hráč. "HSBC je skvělým sponzorem golfu po celém světě a jsem nešťastný z toho, že se cítí zodpovědnými za moje zranění."

Stenson na rozdíl od Telegraphu dále uvedl, že se dosud neodhlásil z turnaje DP World Tour Championship a v Dubaji plánuje příští týden startovat, pokud bude stoprocentně zdravý.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení