Spilková po životní sezóně: Zažili jsme nezapomenutelný rok

Klára Spilková

Omega Dubai Ladies Classic byl poslední turnaj Kláry Spilkové v roce 2017. Zakončila ho 36. místem, ale co je podstatnější, ve své životní sezóně skončila čtvrtá v celkovém pořadí Order of Merit Ladies European Tour, což je fantastický výsledek nejen pro ní, ale i pro celý český golf.

Je jasné, že k absolutní spokojenosti ještě něco chybí. Do Dubaje přijela Spilková z finálové fáze kvalifikace o LPGA, na které neuspěla. Americký sen tak musí minimálně o rok odložit, ale po minulé sezóně nejen sama sobě dokázala, že měřit se brzy s absolutní světovou elitou, není utopie.

Ale zpět k LET. Čtvrtým místem mezi profesionálkami na evropské túře se Spilková postarala o historický úspěch českého golfu. Odrazila se k němu neméně historickým premiérovým vítězstvím na LET v dubnu při Lalla Meryem Cupu.

"Minulou sezonu jsem musela hodně bojovat. Letos to bylo úplně jiné. Samozřejmě, že všechno se odvíjelo od vítězství v Maroku. Cítím vděk a také satisfakci za změny, které jsem provedla. Hraji mezi profesionálkami sedm let a věděla jsem, že mám na to, dosáhnout nejvyšších cílů," hodnotila po Dubaji.

"Chtěla bych po sezoně hlavně poděkovat svému týmu, partnerům a všem fanouškům. Myslím, že jsme společně zažili nezapomenutelný rok," vděčně dodala Spilková.

Členka globálního týmu KPMG tím uzavřela přelomovou sezónu, ve které kromě vítězství přidala ještě v závěru sezóny dvě umístění v TOP 10, konkrétně 6. místo na Hero Women´s India Open a 9. místo na Lacoste Ladies Open de France.

K tomu přidala další tři umístění v TOP 30. Bohužel pro ni to byla sezóna s nejmenším počtem turnajů v kalendáři LET. I tak toho Spilková stihla za 10 odehraných podniků dost. Díky vítězství má zajištěnou kartu na další dvě sezóny a muže tak začít plánovat svůj program s větším klidem.

"Sezona LET 2018 by měla začít v únoru několika turnaji v Austrálii. Potvrzené je také Maroko, kde budu obhajovat titul. Ostatní se uvidí, kalendář ještě nemáme," uvedla Spilková, která rovnou z Dubaje odlétá na dovolenou. Domů se vrací až těsně před Vánoci.

"Těším se na odpočinek, na narozeniny (15. prosince) a na klidný konec roku. A pak už přijde rok nový a začne příprava na další sezonu. Doufám, že bude podobně úspěšná a udělám pro to maximum," uzavřela česká jednička své ohlédnutí za nejlepším rokem kariéry.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení