LET odstartuje v Austrálii, Spilková je na vážkách

Klára Spilková

Neuspěla ve finálové fázi Q-school LPGA, a tak minimálně i v příští sezoně se bude muset Klára Spilková spokojit s turnaji "jen" na Ladies European Tour. Ta odstartuje čtyřmi turnaji v Austrálii, nejlepší česká golfistka ale ještě neví, zda se jich zúčastní.

Má za sebou životní sezonu, ve které si připsala své první profesionální vítězství na LET v Maroku a v celkovém pořadí Order of Merit série skončila se ziskem 104 717,99 eur čtvrtá. Kdy však vstoupí do sezony nadcházející ještě netuší.

Z kalendáře Ladies European Tour pro rok 2018 jsou zatím známy jen čtyři úvodní turnaje, které se v únoru a začátkem března uskuteční v Austrálii. Zda do nich zasáhne také nejlepší česká golfistka zatím není jasné.

"Zatím je to padesát na padesát, ještě nevíme," sdělila nám její asistentka Monika Dvořáková. Klára Spilková podle ní momentálně odjela na zaslouženou dovolenou poté, co v minulém týdnu zakončila sezonu děleným 36. místem v Dubaji.

Nová sezona Ladies European Tour začne stejně jako v tomto roce turnajem Oates Vic Open, jehož prize money se však zvýší o 150 tisíc australských dolarů na nově 650 000. Hrát se bude od 1. do 4. února na hřišti 13th Beach Golf Links.

Hned v následujícím týdnu se bude konat třídenní ActewAGL Canberra Classic v Royal Canberra Golf Clubu, kde půjde o 150 000 dolarů.

Poté si hráčky užijí týden volna, po kterém bude následovat čtyřkolové Australian Ladies Classic (Bonville Golf Resort, 350 000 AUD) a celý australský trip zakončí opět čtyřdenním Women’s NSW Open (Coffs Harbour Golf Club, 150 000 AUD).

Všechny čtyři turnaje jsou spolupořádané s  Australian Ladies Professional Golf Tour. "Jsme potěšeni, že spolupořádáme Oates Vic Open druhý rok po sobě a že navíc posilujeme naši spolupráci s ALPGT dalšími třemi společnými turnaji," těší Marka Lichtenheina, šéfa LET.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení