SENZACE! Váňová získala kartu na Ladies European Tour

Šideri Váňová

Před rokem jí ještě plná karta na Ladies European Tour o fous unikla, letos si ale Šideri Váňová v Maroku její zisk ve finálovém kole závěrečné fáze Q-school pohlídala. Na hřišti PalmGolf došla ve středu v paru a v době dohrání jí patřila dělená 18. pozice.

Jelikož je karta připravena pro 25 nejlepších hráček, může začít Váňová slavit. V pořadí za ní už není dostatečný počet hráček, který by ji mohl předstihnout a z "postupových" příček sesadit. 

Česká profesionálka se tak může těšit na kartu kategorie 8a, která by jí měla zajistit start na většině turnajů nové sezony LET. Ta odstartuje už v únoru čtyřmi oznámenými turnaji v Austrálii.

Váňová vstupovala do finálového kola z děleného 16. místa, ze kterého si nepatrně pohoršila kvůli bogey hned na první jamce.

Ránu zpět si sice vzala berdíkem na čtyřce, ale další komplikace přišlo kvůli dalšímu bogey na devítce. V tu chvíli byla na hraně.

Do pohody se ale dostala velmi rychle svým druhým birdie dne na desítce a když přidala další na patnáctce, byla už velmi blízko.

Bogey na sedmnáctce už znamenalo pouze drobnou kosmetickou úpravu výsledku na celkový par pro kolo, tedy 72 ran.

Díky tomu se Váňová udržela i po pátém kole na výsledku -5, který jí dával s ohledem na zisk karty ještě ránu k dobru. V příští sezoně tak na nejprestižnějším ženském evropském okruhu doplní Kláru Spilkovou.

Průběžné pořadí Q-school naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení