Spilková před Austrálií: Nemám žádná očekávání

Klára Spilková

Stejně jako předloni startuje Klára Spilková sezónu již brzy v únoru v Austrálii. Zahraje si tam první dva turnaje Ladies European Tour v zatím neodhaleném kalendáři a zkusí kvalifikaci na Women´s Australian Open. A očekávání? Zatím žádná.

Po úspěšné loňské sezóně má Spilková na co navazovat. Nemusí se však stresovat, protože kartu na LET má díky loňskému vítězství v Maroku zajištěnou až do konce příští sezony.

"Momentálně nemám žádná očekávání. Loni jsem švihala dobře, takže se budu držet toho osvědčeného," uvedla čtvrtá žena loňského pořadí Order of Merit LET.

Zimní dovolená i příprava ji prý hrozně rychle utekla. Zatímco loni kolem sebe po neúspěšném roku 2016 udělala spoustu změn, letos mohla v klidu přejít do další sezóny.

"Před sezonou jsem nic zásadního neměnila. Loni jsem začínala po mnoha změnách a výrazně později. Naposledy jsem zažila brzký únorový start předloni. Přes zimu jsem doma trénovala, ale přišlo mi, že je to jako týden po Dubaji, jak to hrozně rychle uteklo," uvedla v tiskové zprávě.

 "Chci se v Austrálii především dobře rozehrát a podívat, na čem mám zapracovat. Po příletu se chci zaměřit především na krátkou hru, na puttování, protože to se doma v této době trénovat moc nedá. A těším se na všechna hřiště, která jsou pro mě nová. To první bude podle fotografií klasický links," řekla ke svému nejbližšímu programu.

Do Austrálie odletěla s caddiem Martinem Konečným, se kterým spolupracovala i loni. A ráda by si opět zahrála turnaje nejvyšší kategorie major, tak jako loni, kdy se zúčastnila tří z pěti. Jedná také o některých startech členky globálního týmu KPMG na americké LPGA.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení