Spilková prošla cutem. Lepší příčky nejsou vysoko

Klára Spilková

Klára Spilková si na ActewAGL Canberra Classic může odškrtnout dílčí úspěch, když v Austrálii prošla cutem. Po dvou kolech v paru je zatím na děleném 40. místě, ale před závěrečným třetím kolem je v dobré pozici pro útok na lepší umístění.

Stejně jako v prvním kole Spilková v Royal Canberra Golf Clubu doháněla. Nikoliv však tak hrozivou ztrátu, jakou nabrala během prvního kola.

Po dvanácti jamkách druhé rundy však byla česká profesionálka mimo cut. Mohly za to dvě bogey na trojce a dvanáctce. Pak ale přišlo birdie na pětiparové patnáctce a Spilková se ocitla nad červenou čarou v leaderboardu.

Ještě to ale byly nervy. Spilková si nemohla dovolit další chybu, naopak pro jistotu postupu bylo radno zaskórovat.

To se podařilo na tříparové sedmnáctce, kde si připsala druhé birdie dne. Opět tak zachránila kolo v paru jako předchozí den. V paru tak jde i po 36 jamkách.

Ačkoli vedoucí Australanka Minjee Lee je daleko s náskokem 14 ran, umístění aspoň v TOP 20 je na dohled. Spilková na něj ztrácí tři rány. Na TOP 10 pak další dvě.

Lee zahrála parádní druhé kolo za 63 a v čele leaderboardu je s pohodlným náskokem tří ran na druhou Korejku Jiyai Shin, která po první rundě vedla. Třetí je o další ránu zpět Švédka Pernilla Lindberg.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení