Krutý pád lídrů. Westwood si play off nezahraje

Lee Westwood

Tohle byl pořádný sešup, a hned ve dvojím vydání. Lídři páteční noci Lee Westwood a Brett Rumford se probudili do sobotní kocoviny a nezahrají si nedělní play off turnaje ISPS HANDA World Super 6 Perth v Austrálii. Oba si byli dokonce navzájem svědky svých pádů.

Druhý ročník unikátního formátu turnaje ukázal naplno svou zrádnost. A to ještě před play off, do kterého se nedostali lídři po 36 jamkách Westwood s Rumfordem.

I ve třetím kole šli spolu ve flightu, ale jak se v prvních dvou kolech vzájemně vyhecovali ke sdílenému vedení, tak spolu v sobotu padli na dno. Oba zahráli 78 ran (+6) a nevešli se mezi 24 postupujících. K tomu by jim stačilo i podprůměrných 75 ran.

Z prvního místa půjde do play off Prom Meesawat. Thajec zahrál v sobotu 67 ran, což mu stačilo k tomu, aby vyhrál tříkolovou "základní část" o dvě rány před trojicí Sean Crocker, Lucas Herbert a Thorbjorn Olesen.

"V posledních dvou dnech jsem si vedl dobře. Jen mi uteklo několik ran," komentoval svůj výkon Meesawat. "Jsem rád, že jsem první, ale zítra je před námi ještě hodně golfu. Hraju o hodně. Vítězství by znamenalo kartu na European Tour a také můj první triumf na ní," poznamenal 83. hráč loňského D+D REAL Czech Masters.

Po třech kolech byla jasná šestnáctka postupujících. Dalších devět hráčů na děleném 17. místě si to rozdalo o zbylých osm postupových míst na dodatečných jamkách. Po první jamce proklouzla do play off sedmička z nich díky zahraným parům.

Jen Kiradech Aphibarnrat a Anthony Quayle zahráli bogey. Jejich souboj o poslední místo v play off rozhodla až čtvrtá dodatečná jamka, na které zahrál Quayle další bogey a zůstal mu tak v ruce černý Petr.

Nezahraje si tak pětikolové play off, ve kterém si to podle pořadí nasazené dvojice rozdají v jamkovce na šest jamek vyřazovacím způsobem.

Průběžné pořadí turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení