Tiger Woods chce v Rivieře vyhrát, s kým bude hrát?

Tiger Woods a Justin Thomas

V Los Angeles jsou na hvězdy zvyklí, ale tohle bude exkluzivní záležitost i na místní poměry. První dvě kola Genesis Open spolu půjdou Tiger Woods, Justin Thomas a Rory McIlroy. Už jen kvůli prvně jmenovanému, který celý turnaj hostí, není pochyb o tom, kam bude upřena hlavní pozornost.

Woods, který na Genesis Open při svém prvním oficiálním turnaji po návratu na PGA Tour obsadil dělené 23. místo, se v Rivieře chystá na další vystoupení. Genesis Open je pro něj srdeční záležitostí.

Kromě toho, že hostitelem turnaje je on sám, nestartoval zde z různých důvodů od roku 2006. V roce 1992 zde jako šestnáctiletý absolvoval svůj debut na Tour, který mu, jak sám říká, otevřel oči.

Letos bude mít při svém návratu po 12 letech vybranou společnost. Ve čtvrtek v 10:22 místního času s ním na 10. jamce natýčkují Justin Thomas a Rory McIlroy. V pátek půjde trojice v 15:02 z prvního odpaliště.

Už v úterý si Woods s Thomasem zahrál tréninkových devět jamek.

Spolu byli spárování také první dva dny na prosincovém neoficiálním turnaji Hero World Challenge. Teď spolu poprvé půjdou na oficiálním podniku PGA Tour.

"Myslím, že každý z nás je nadšený z toho, že hrajeme spolu. Těším se na tuto výzvu bojovat nejen s těmito kluky, ale se všemi ostatními ve startovním poli," řekl Woods na svém prvním setkání s médii v Rivieře.

S mnoha mladšími hráči, včetně McIlroye, Woods udržuje velmi přátelské vztahy, ale s tím, jak mu zdraví dovolilo vrátit se zpět do hry, se jeho pozornost rychle zaměřila zpátky k boji o trofeje.

"Hej, snažím se vyhrát turnaj. Jsem si jistý, že oni chtějí to samé. Myslím, že mě teď taky začínají chápat více jako svého konkurenta, protože jsem na začátku své cesty zpět," řekl Tiger.

"Po nějakou dobu to do takhle nebylo," přiznal Woods, který dobu mezi svými prvními dvěma turnaji v roce 2018 strávil korekcemi svého švihu.

Kromě výše zmíněných okolností je pro něj Genesis Open zvláštní i v tom, že přestože hrál turnaj již 11krát, nikdy ho nevyhrál. Jedná se u něj o jediný podnik na PGA Tour, kde má dvojciferný počet startů bez vítězství.

A s kým stráví první dvě kola turnaje světová jednička a obhájce vítězství Dustin Johnson? Utvoří flight s dalšími dvěma bývalými šampiony Bubbou Watsonem a Adamem Scottem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení