Slaboch Bubba chtěl skončit. Žena řekla: Přestaň fňukat!

Bubba Watson

Nedělní vítěz z Riviery Bubba Watson byl prý velmi blízko ukončení kariéry, když 18 měsíců bojoval se zraněním. V neděli ale oslavil své třetí vítězství na Genesis Open. Může za to hlavně jeho žena, která ho nenechala skončil, když neměl sílu hrát dál.

Dvojnásobný vítěz Masters vyhrál v neděli v Rivieře na PGA Tour poprvé po dvou letech od té doby, co vypadl z první desítky světového žebříčku a klesl až na 117. místo.

Od Ryder Cupu 2016, ve kterém si ho Davis Love III. vybral za asistenta, nikoliv jako jednoho ze svých tří hráčských výběrů, skončil Watson jen dvakrát na chvostu TOP 10 a nyní připustil, že byl rozhodnutý skončit.

"Byl jsem blízko," potvrdil Bubba. "Ale moje žena nebyla. V podstatě mi řekla, ať přestanu kňourat a hraju. Je mnohem tvrdší než já. Říznu se o papír a jsem týden mimo. Takže ano, pro mě to bylo, těžké," řekl Watson upřímně.

"Raději bych byl zdravý, než hrál golf. Soustředil jsem se na špatné věci. Více na sebelítost než na to, jak krásný život jsem měl," dodal.

Watson je proslulý tím, že se neubrání projevům emocí. Slzy na 18. greenu to v neděli opět potvrdily. Jak říká, byly vyvrcholením všeho, čím si musel projít od té doby, co se jako hráč nedostal do amerického výběru pro Ryder Cup v roce 2016.

"Od té doby jsem si procházel zraněním, ztratil váhu, můj syn začínal ve škole, manželka prodělala operaci, dostala do nohy pět šroubů a kovovou destičku, s těmi všemi věcmi jsem nevěděl, jestli to ještě znova půjde. Prostě jsem to nevěděl," zdůraznil Watson.

"Nikdy nevíte, co se stane, jestli budete druhý den zdravý. Nikdy nevíte, jestli nebylo něco naposledy. To nechcete, protože jste sportovec, který chce vydržet. Teď jsem zjistil, že mám v této hře stále šanci. Je to velmi emotivní."

Watson také změnil názor na to, co řekl dříve. Že nehodlá končit po svém desátém vítězství na PGA Tour. Toho dosáhl nyní.

"Nepůjdu do důchodu. Teď mám garantované další dva roky na Tour, takže budu hrát minimálně ty dva roky. A v Augustě budu hrát tak dlouho, dokud mě nevykopnou," připomněl Watson, že jako vítěz Masters tu má doživotní právo startu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení