Nelly vzhlíží ke starší Jessice, v Singapuru je druhá

Nelly Korda

Sestrám Kordovým se může na LPGA povést husarský kousek, který před nimi dokázaly jen Annika a Charlotta Sorenstamovy. Vyhrát dva turnaje ve dvou týdnech jako sesterské duo. Nelly se totiž po druhém kole HSBC Women’s World Championship posunula na druhé místo.

Asi vám nemusíme připomínat, že v minulém týdnu jasně vyhrála Jessica turnaj v Thajsku, v tomto týdnu je na tom v Singapuru lépe Nelly. Ve druhém kole se dostala šest ran pod par hřiště a s průběžným skóre -8 dělí druhou příčku. Na vedoucí Danielle Kang ztrácí čtyři rány.

"Čím více jsem konzistentní, tím lépe hraji. Snad se mi to bude dařit během celé sezony," přeje si Nelly a pochvaluje si, že zatím fungují změny, které provedla přes zimu ve své hře. Právě vyrovnanost výkonů byla hlavním kritériem, které chtěla vylepšit.

Zatím se dá řici, že se jí to daří.

Letos má odehrané tři turnaje a výsledkově uletěla pouze ve 2. kole ISPS Handa Women's Australian Open, ve kterém zahrála za 78 a skončila na děleném 40 místě. Na dalších dvou akcích skončila šestá a čtrnáctá.

Nyní má opět nakročeno k vylepšení si svého maxima, kterým je na LPGA zatím dvakrát páté místo. A kdyby se jí v neděli podařilo zvítězit, navázala by s Jessicou na 18 let starý historický zápis sester Sorenstamových.

Rozhovor s Nelly po 2. kole

Tehdy v roce 2000 si Annika připsala v polovině března první ze svých pěti vítězství v dané sezoně. Hned v dalším týdnu si pak svůj jediný triumf na LPGA v kariéře užívala její sestra Charlotta.

"Bylo by to úžasné," nezastírá starší Jessica, která to však má v Singapuru také velmi dobře rozehrané a v polovině turnaje se drží na děleném sedmém místě (-6). Po druhém kole se ale dívá sestře na záda.

Logicky jí to však dělá spíše radost: "Je skvělou hráčkou. Jak už jsem řekla, určitě vyhraje spoustu turnajů. Je ale obtížné tady prorazit, je zde spousta skvělých hráček. Ona ale bude velmi brzy velmi blízko."

Nelly si pak dlouhodobě váží pomoci, kterou jí Jessica po příchodu na okruh LPGA dává. A už pátým vítězstvím na okruhu, které přišlo v minulém týdnu, ji opět ještě více namotivovala k vlastním úspěchům.

"Bylo velmi inspirující sledovat, jak si v minulém týdnu došla pro vítězství po tak těžké pauze. Snad se i mě podaří v tomto týdnu přidat mou hru a dojít si pro to, to se ale ještě uvidí," nechce už Nelly předbíhat.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení