Woods si na US Open užívá bydlení na jachtě. Bojí se greenů

celá fotogalerie (10) » Tiger Woods

Tiger Woods se v Shinnecock Hills chystá na své první US Open po třech letech. Je to poslední major, který vyhrál a je to už dlouhých 10 let. Přesto všichni včetně něj cítí, že má opět šanci vyhrát.

Kvůli tomu, proč na druhém majoru sezóny tak dlouho nehrál, byly popsány tuny papíru. Po jeho úspěšném restartu kariéry si ale už golfový svět zvykl, že Woods je opět zdravý, a na hřišti se snaží bojovat o co nejlepší výsledky. V Shinnecock Hills ve státě New York to nebude jinak.

Během přípravy Tiger neponechal nic náhodě. Udělal všechno, co považoval za nejlepší. Omezil tréninkova kola na devět jamek, tak aby se kvalitně rozehrál a zároveň pošetřil energii na soutěžní kola.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (10)

Místo aby spal v hotelu či pronajatém domě, nechal si Woods zaparkovat svou luxusní jachtu za 20 milionů dolarů v nedalekém Sag Harbour, kde bude mít veškeré pohodlí a soukromí. Na hřiště to bude mít z přístavu 30 minut.

"Bydlet na lodi mi pomáhá. Několik kluků mi říkalo, že to to má z hotelu na hřiště dvě a půl, tři hodiny. Pak stačí chytit zácpu, nebo vás někdo po cestě ťukne a můžete snadno propásnout svůj tee time," žertoval v dobré náladě Woods.

"Sag Harbour je útulné malé městečko. Ještě jsem se tam moc nerozkoukal, ale určitě se po něm půjdu v týdnu projít. Je fajn, když opustím hřiště a ten humbuk kolem turnaje, a jdu na svou loď. Opravdu si to užívám," baví Woodse.

Tiger do úterka obešel tři tréninkové devítky, pokaždé s jinou partou spoluhráčů. Jednou z hlavních věcí, na kterou se v přípravě zaměřoval, bylo jeho puttování. S tím měl při svém posledním startu na Memorialu největší problémy.

 

Early morning grind at the U.S. Open. Tiger. DJ. Bryson. #LiveUnderPar

Příspěvek sdílený PGA TOUR (@pgatour),

Pondělní tréninkové kolo tak obešel se Stevem Strickerem, který mu dřív pomáhal jako neoficiální putting coach. Na Memorialu skončil Woods na děleném 24. místě, ale v úspěšnosti puttování byl až 56. Na greenech přišel statisticky o 7,56 ran oproti průměru startovního pole.

"V Memorialu jsem se zkrátka při puttování necítil dobře. Nedokázal jsem si představit dráhy puttů. Greeny byly rychlé a nedal jsem na nich moc dobrých ran. Naopak jsem trefil hodně špatných," uvedl Woods.

V Shinnecock Hills však budou greeny ďábelsky rychlé a Woods dělá dobře, že se snaží najít na nich dobrý pocit. Aby uspěl, bude kromě přesnosti z týčka potřebovat najít svou ztracenou pohodu na greenech.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení